Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.21 PLN (+1.66%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.95 PLN (-1.25%)

ORLEN S.A.

128.70 PLN (+1.39%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.55 PLN (+1.54%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.02 PLN (+2.24%)

Enea S.A.

22.78 PLN (+0.89%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.55 PLN (+2.08%)

Złoto

4 779.25 USD (+0.69%)

Srebro

78.21 USD (+1.55%)

Ropa naftowa

99.29 USD (0.00%)

Gaz ziemny

2.73 USD (+1.23%)

Miedź

6.08 USD (+0.92%)

Węgiel kamienny

104.15 USD (+4.25%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.21 PLN (+1.66%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.95 PLN (-1.25%)

ORLEN S.A.

128.70 PLN (+1.39%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.55 PLN (+1.54%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.02 PLN (+2.24%)

Enea S.A.

22.78 PLN (+0.89%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.55 PLN (+2.08%)

Złoto

4 779.25 USD (+0.69%)

Srebro

78.21 USD (+1.55%)

Ropa naftowa

99.29 USD (0.00%)

Gaz ziemny

2.73 USD (+1.23%)

Miedź

6.08 USD (+0.92%)

Węgiel kamienny

104.15 USD (+4.25%)

Jaworzno: z Tauronem świętowali 120 lat energetyki w mieście

+20 Zobacz galerię

Galeria
(23 zdjęć)

Barwny spektakl multimedialny na rynku w Jaworznie i w Parku Zielona w sobotę po zmroku zwieńczył jubileusz 120-lat energetyki w mieście. Ze sceny przy rynku, na której od piątkowego wieczora świętowano z Tauronem, pozdrowił jaworznian wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, który gościł na święcie wraz z szefem grupy energetycznej Filipem Grzegorczykiem.

Po wielkim nocnym rajdzie rowerowym Tauron Night Biking, którego trasa wiodła przez tereny Elektrowni Jaworzno, w sobotę od rana tłumy miłośników "Dobrej Energii" całymi rodzinami odwiedzały zakład, po którym oprowadzali specjalni przewodnicy Taurona. Obejrzeć można było m.in. turbinę i kocioł Jaworzna II i zerknąć z bliska na budowę nowoczesnego węglowego bloku energetycznego Jaworzno III.

Przy ul. Zielonej w parku miejskim urządzono dla łasuchów strefę foodtrucków, a na scenie w rynku trwał całodzienny koncert muzyczny. W namiotach Taurona najbłodsi mogli skosztować nie tylko słodkiej waty cukrowej i innych przysmaków na zakończenie wakacji. Ciekawscy mogli też pod okiem specjalistów-energetyków zaspokoić apetyt na wiedzę o zjawiskach elektrycznych. Można było dotknąć barwnych kul z widmem w środku a nawet wyprodukować samodzielnie prąd... z ziemniaka.

W sobotę odbywały się niezliczone konkursy dla dzieci i dorosłych oraz gra miejska z upominkami od Taurona. Imprezę zwieńczyło widowisko pełne świateł. Kamienica krańcowa przy ul. Mickiewicza 1 i fronton Muzeum Miasta Jaworzna zamieniły się w ogromne trójwymiarowe ekrany dla nowoczesnego mappingu. Cały rynek i jego okolice na kilka godzin rozświetliły się barwami Taurona.

W galerii: święto z okazji 120-lecia energetyki w Jaworznie, sobota 1 września 2018 r. (zdjęcia: Witold Gałązka - Trybuna Górnicza, portal netTG.pl)

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na czym polega technologia toczenia CNC?

Toczenie CNC to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod obróbki metalu, która pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnych kształtów i wymiarów elementów. Proces sterowany komputerowo zapewnia powtarzalność i wysoką jakość wykonania, dlatego znajduje zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Poniżej wyjaśniamy, jak działa ta technologia i gdzie jest wykorzystywana w praktyce.

Rozpoczyna się 18. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Trzydniowy 18. Europejski Kongres Gospodarczy (EKG) - European Economic Congress (EEC) rozpocznie się w środę rano w Katowicach. Program obejmie blisko 220 sesji tematycznych; w otwarciu ma uczestniczyć minister finansów Andrzej Domański.

Ruszyła Kolej na Beskidy – na pierwszą wycieczkę z Kolejami Śląskimi w maju zostały ostatnie miejsca

Zwiedzanie Beskidów z licencjonowanym przewodnikiem PTTK w cenie biletu kolejowego, nieoczywiste trasy i dostępność dla każdego – to znaki rozpoznawcze akcji „Kolej na Beskidy”. Na inauguracyjną wycieczkę z Goleszowa do Ustronia zostały ostatnie wolne miejsca.

Będzie coraz trudniej o etaty. Wydłuży się czas poszukiwania pracy

Dane dotyczące zatrudnienia przy osłabionej aktywności pracodawców poszukujących chętnych do pracy będzie oznaczała coraz większą rywalizację o etaty i coraz dłuższy czas poszukiwania pracy - ocenili ekonomiści PZU.