Japońscy przedsiębiorcy niezależni w kwestii emisji dwutlenku węgla
fot: travelplanet.pl
fot: travelplanet.pl
Rząd nie będzie kontrolować czy przedsiębiorcy wywiązują się z własnych zobowiązań, ani nie nałoży kar na tych, którzy nie zredukują emisji gazu. Proces będzie monitorowała strona trzecia. Rząd zakłada dobrowolny udział przedsiębiorstw w działaniach na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla i do połowy grudnia czeka na zgłoszenia producentów, którzy zgodzą się współpracować. Krytycy tego rozwiązania uważają, że władze uległy naciskom świata biznesu - podała IAR.
Przyjęty plan redukcji emisji gazu nie doprowadzi do ograniczenia jego wydzielania i uniemożliwi Japonii wykupienie certfikatów na emisję CO2 w innych krajach świata.