Iwona Waksmundzka-Olejniczak prezesem spółki Energa

Rada nadzorcza Energi podjęła uchwałę o powierzeniu Iwonie Waksmundzkiej-Olejniczak funkcji prezesa zarządu - poinformowała w środę Energa. Dotychczas Waksmundzka-Olejniczak pełniła funkcję wiceprezesa ds. korporacyjnych.

W lipcu rada nadzorcza Energi odwołała ze składu zarządu prezesa Jacka Golińskiego. Obowiązki prezesa objęła wówczas Waksmundzka-Olejniczak.

Nowa prezes od maja 2020 r. zasiada w zarządzie Energi. Związana jest również z Orlenem - najpierw od lutego 2018 roku jako dyrektor biura relacji inwestorskich, a następnie od lutego 2019 roku jako dyr. wykonawczy ds. strategii i innowacji oraz relacji inwestorskich.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Co już zrobiono w sprawie JSW?

Na swoim facebookowym profilu minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podsumował, co już udało się zrobić w sprawie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Napisał m.in. o braku odwagi decydentów w zakresie wdrożenia głębokiej restrukturyzacji, która mogłaby ustabilizować finanse spółki w trudnych czasach.

Agencja Fitch potwierdziła w piątek rating Polski na poziomie A-

Agencja Fitch potwierdziła w piątek rating Polski na poziomie A- i jednocześnie utrzymała negatywną perspektywę ratingu - podało w piątek Ministerstwo Finansów. Fitch spodziewa się, że deficyt finansów publicznych w 2027 r. wyniesie 6,7 proc. a wzrost PKB wyniesie 2,9 proc.

Został górnikiem na jeden dzień. Wyjątkowa szychta w kopalni

Projekt „Zostań górnikiem na jeden dzień", w ramach wsparcia WOŚP, zrealizowany został w Kopalni Soli Wieliczka. Paweł z Warszawy zjechał 170 metrów pod ziemię i odbył prawdziwą górniczą szychtę.

Hossa na warszawskim parkiecie przyciąga inwestorów

Hossa na warszawskiej giełdzie sprzyja zainteresowaniu inwestowaniem, co widać w rosnącej liczbie rachunków maklerskich - wskazał Polski Instytut Ekonomiczny. Zdaniem ekspertów Osobiste Konta Inwestycyjne, które zaczną działać od 1 stycznia 2027 r., pojawią się w korzystnym dla rynku momencie.