Irańskie oddziały opuściły szyb w Iraku

Irańskie oddziały wycofały się z okupowanego szybu naftowego w Iraku - podał rząd w Bagdadzie, na który powołuje się Bloomberg. Ale pozostały na terytorium Iraku.

Wojsko irańskie opuściło szyb w nocy z sobotu na niedzielę. Według irackiego wiceministra ds. ropy, sytuacja została rozwiązana na drodze dyplomatycznej. Flaga Iranu znikła z szybu, ale oddziały irańskie pozostały na terytorium Iraku - wynika ze słów rzecznika rządu Iraku. Według Teheranu, szyb znajduje się na terytorium Iranu - napisał portal \"Pulsu Biznesu\" za agencją Bloomberga.

Wcześniej irańscy żołnierze wtargnęli na terytorium Iraku i zajęli szyb naftowy numer 4 na polu naftowym Fakka w prowincji Maysan. Wydarzenia miały mieć miejsce ok. 320 km na południe od Bagdadu.

Wiadomość o rozlokowaniu czołgów wokół szybu oprócz Bloomberga podało część arabskich stacji telewizyjnych. Ropa zareagowała ponad 2-procentowym wzrostem ceny - podał pb.pl

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

W Górniczej o wynikach JSW i zmianach w Hucie Częstochowa

Co wydarzyło się w pierwszym kwartale tego roku w JSW? Czy górnicy przesiądą się na lokomotywy? Jaka przyszłość maluje się przed Hutą Częstochowa? O tym m.in. przeczytają Państwo w najnowszym wydaniu Trybuny Górniczej, która ukaże się już w najbliższy piątek, 22 maja.

Niższy wzrost PKB i wyższa inflacja wpływają na rynek pracy

Niższy wzrost PKB i wyższa inflacja negatywnie wpływają na rynek pracy - napisali ekonomiści Banku Pekao w komentarzu do danych GUS. Ich zdaniem, ten wpływ będzie także widoczny w roku przyszłym.

Jan Czypionka: Moje fotografie na dole to hołd dla pracy górnika

Rozmowa z Janem Czypionka, dziennikarzem i fotografikiem

Osoby między 18 a 20 rokiem życia zadłużone na niemal 100 mln zł

Niemal 100 mln zł to łączna kwota długów ponad 31 tys. osób między 18 a 20 rokiem życia - wynika z danych BIG InfoMonitor. Niemal połowa tej kwoty to zobowiązania pozakredytowe, np. mandaty za jazdę na gapę, czy nieopłacone rachunki za telefon lub internet.