Iran, Rosja i Katar stworzyłygazową trójkę\"
- Trójstronny dialog może być bardzo przydatny - zjednoczyć rynek gazowy i odegrać rolę lokomotywy dla krajów eksportujących gaz w trakcie ich spotkań - powiedział Miller w czasie wspólnej konferencji prasowej z irańskim ministrem ds. ropy Gholamem Husejnem Nozarim i ministrem ds. energetyki Kataru Abd Allahem ibn Hamadem al-Attiją.
- Zamierzamy spotykać się regularnie w ramach tej \"trójki\" - dodał Miller.
Przedstawiciele trzech krajów uzgodnili też powstanie komisji technicznej, której zadaniem będzie rozważanie wspólnych, trójstronnych projektów.
Attija dodał, że komisja techniczna spotka się po raz pierwszy w Dausze (stolicy Kataru) w ciągu najbliższych dni.
- Nasze trzy kraje osiągnęły porozumienie w sprawie stworzenia wspólnej organizacji gazowej, przyśpieszenia jej ustanowienia i przygotowania jej statusu - powiedział irański minister Gholam Husejn Nozari.