Innowacje kształtują naszą przyszłość

1706776215 reklama expo

fot: EXPO

fot: EXPO

Rozpoczyna się nowy etap transformacji przemysłowej. Wraz z nieustannymi zmianami technologicznymi, przemysł staje się głównym motorem transformacji. We wrześniu, w Katowicach, podczas Międzynarodowych Targów EXPO KATOWICE i Międzynarodowych Targów EcoDom, eksperci, innowatorzy i liderzy industrializacji spotkają się, aby wspólnie wyznaczyć nowe kierunki rozwoju przemysłu. Najbliższa edycja Targów stanie się po raz kolejny areną ewolucji przemysłowej. W 40. rocznicę istnienia wydarzenia, gdzie historia i doświadczenie spotykają się z przyszłością, rozpocznie się nowa opowieść o przemyśle – Przemyśle 5.0.

Konferencja „Przemysł 5.0 – Wyzwania transformacyjne sektora przemysłowego” zainicjuje dyskusję na temat przyszłości przemysłu na globalną skalę. Nadchodzi czas ożywionych debat. Od początku ery przemysłowej, badania naukowe, automatyzacja i digitalizacja stanowiły sedno rewolucji. W erze Przemysłu 5.0, przyglądamy się nowemu paradygmatowi – synergii między ludźmi a maszynami, która odmienia rolę przemysłu w społeczeństwie. W przeciwieństwie do dotychczasowego skupienia się jedynie na produkcji, Przemysł 5.0 kładzie nacisk na dobro pracownika, co pozwala na skuteczne rozwiązanie kluczowych problemów współczesności, takich jak ochrona zasobów czy zmiany klimatyczne.

 

Innowacyjne podejście koresponduje z trzema priorytetami Komisji Europejskiej: „Gospodarki, która służy ludziom”, „Europejskiego Zielonego Ładu” i „Europy na miarę ery cyfrowej”, prowadząc Europę ku pozycji lidera w dziedzinie neutralności klimatycznej oraz cyfrowego przywództwa. Procesy takie jak automatyzacja, robotyzacja i transformacja energetyczna, kształtują przyszłość nie tylko Polski, ale całego świata. Międzynarodowe Targi EXPO KATOWICE, wraz z towarzyszącymi im wydarzeniami, dają unikalną możliwość poznania osiągnięć przedsiębiorców z całego świata. Wystawcy prezentują innowacje w przemyśle ciężkim, OZE, budownictwie i sektorze okołogórniczym.

„Przemysł Spotkań”, w ramach którego odbędzie się Konferencja, jest fundamentem dla budowania trwałych relacji, wymiany myśli i zbierania doświadczeń. O najnowszym projekcie EXPO Katowice S.A. mówi Prezes Iwona Gramatyka: – Nie boimy się nowoczesnych rozwiązań, dlatego, idąc z duchem czasu, transformujemy i wdrażamy innowacje. Tworzymy platformę spotkań dla osób, które pragną aktywnie wpływać na przyszłość przemysłu, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Na podwalinach 40-letnich doświadczeń budujemy most łączący tradycję z najnowszymi rozwiązaniami współczesnych technologii.

Zapraszamy w dniach od 4 do 6 września 2024 r. do wzięcia udziału w Międzynarodowych Targach EcoDom i jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów EXPO KATOWICE oraz towarzyszących im wydarzeniach.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.