ING pozbył się 2 proc. udziałów w kopalniBogdanka\"

Fundusz emerytalny ING OFE pozbył się części akcji lubelskiej kopalni "Bogdanka" - poinformowała spółka w komunikacie giełdowym.

 

OFE zmniejszył udziały w "Bogdance" o co najmniej 2 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy - podano. Przed sprzedażą akcji fundusz posiadał 3,7 mln akcji "Bogdanki" stanowiących 11,08 proc. kapitału zakładowego i tyle samo głosów w WZA. Teraz poziom udziałów ING w lubelskiej kopalni wynosi 10,65 proc.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Prezes Kolei Śląskich: „Górnicy cenią stabilizację. My ją gwarantujemy”

Czy łatwo przekwalifikować górnika w maszynistę? Jak zagospodarować tereny kopalń, które kończą wydobycie? O tym rozmawialiśmy z prezesem Kolei Śląskich, Krzysztofem Klimoszem.

Guido dzien

O bezpieczeństwie w pokopalnianej przestrzeni

W wakacyjny czwartek, 16 lipca, w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu odbędzie się Dzień Bezpieczeństwa.

Hennig-Kloska; Polska zbudowała koalicję domagającą się reformy EU ETS

Polska zbudowała koalicję 10 państw członkowskich domagających się reformy EU ETS i realistycznej ścieżki redukcji emisji - poinformowała w środę ministra klimatu Paulina Hennig-Kloska. Dodała, że list z postulatami koalicjantów został przekazany Komisji Europejskiej.

Co trzeci Polak w ciągu ostatniego roku zetknął się z próbą cyberoszustwa

Co trzeci ankietowany Polak przyznał, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy otrzymał podejrzaną wiadomość lub telefon, które mogły być próbą podszycia się pod instytucję publiczną - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów.