Informatyka: KGHM zaprasza na drugą edycję hackatonu

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Platforma e-learningowa zawiera m.in. bogatą dokumentację zdjęciową oraz krótkie filmy szkoleniowe

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Rusza rejestracja do drugiej edycji CuValley Hack 2022. Hackaton, czyli maraton programowania, jest organizowany przez KGHM Polska Miedź oraz KGHM Centrum Analityki. Wydarzenie odbędzie się w formule online w marcu tego roku - poinformowały służby prasowe miedziowego koncernu. Na autorów zwycięskich projektów czekają nagrody o łącznej puli 120 000 zł.

Należy wyjaśnić, że w czasie hackathonu pasjonaci programowania w wyznaczonym czasie mają za zadanie rozwiązać konkretny problem. Ich praca opiera się na szeroko pojętej analizie udostępnionych danych. Podczas nadchodzącej II edycji CuValley Hack (11-13 marca) uczestnicy będą mieli 40 godzin na stworzenie inspirujących i możliwych do zaimplementowania rozwiązań związanych z hutnictwem miedzi.

Jak informują służby prasowe KGHM, zespoły biorące udział w hackathonie będą musiały skupić się na optymalizacji funkcjonujących procesów pod względem zwiększenia efektywności produkcji, efektywności energetycznej lub minimalizacji występowania awarii.

Wśród zadań jest m.in. przygotowanie modelu danych, wyznaczającego jakość katod oraz analiza i poprawa efektywności energetycznej pieca obrotowo-wahadłowego. Uczestnicy będą mogli liczyć na wsparcie ze strony ekspertów, którzy pomogą obrać odpowiedni kierunek w pracy nad projektem oraz podpowiedzą, w jaki sposób podejść do tematu, by rozwiązanie było skuteczne i praktyczne.

Pierwsza edycja wydarzenia, zorganizowanego w minionym roku, zgromadziła prawie 300 uczestników, a jeden z nagrodzonych projektów jest już na ostatnim etapie wdrażania w Hucie Miedzi Głogów.

– Sukces pierwszej edycji CuValley Hack, organizowanej w ramach nowatorskiego programu Dolina Miedziowa, utwierdził nas w przekonaniu, że w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań warto wychodzić poza schematy. Pierwszy z nagrodzonych zeszłorocznych projektów już wdrażamy. Wierzę, że tegoroczna edycja zaowocuje kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami, które przyniosą laury uczestnikom, a nam konkretne usprawnienia zwiększające efektywność i jakość pracy – ocenił prezes KGHM Marcin Chludziński,

Aby dołączyć do wydarzenia i stanąć oko w oko z wyzwaniem, należy zarejestrować się na www.eventory.cc/event/cu-valley-hack-2022. Dla pierwszych 200 osób, które przejdą poprawnie proces rejestracji, przewidziane są atrakcyjne powitalne pakiety. Na wydarzenie zgłaszać się mogą pojedyncze osoby lub drużyny, liczące maksymalnie 5 osób. Łączna pula nagród wynosi aż 120 000 zł. Więcej o zadaniach oraz poszukiwanych rozwiązaniach znaleźć można na stronie wydarzenia www.cuvalley.com.

Patronem honorowym hackathonu CuValley Hack jest premier Mateusz Morawiecki, a partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Zielonogórski, w którego bibliotece powstanie studio multimedialne maratonu programowania.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.