Indonezja zamierza ustalać ceny węgla
Jak powiedział Bambang Setiawan, dyrektor generalnego ds. zasobów mineralnych, węgla i energii geotermalnej odpowiednie rozporządzenie ministra, które pozwoli na określanie takiej ceny zostanie podpisane w listopadzie lub w grudniu.
Cena będzie określana co miesiąc na podstawie cen indonezyjskich oraz indeksów światowych.
Rząd już zwrócił się do firm o renegocjacje zawartych umów, które będą dopiero realizowane w najbliższym czasie. Jak zapewnia Bambang Setiawan odbiorcy z Malezji, Japonii i Korei Południowej wyraziły gotowość do renegocjacji umowy zakupu węgla.