Huty KGHM z międzynarodowym certyfikatem

1733752817 hutamiedziglogow

fot: KGHM

Huta Miedzi Głogów

fot: KGHM

Huty Miedzi Głogów i Legnica po raz kolejny zyskały wyróżnienie Copper Mark. To międzynarodowy certyfikat potwierdzający efektywną i zgodną z najwyższymi standardami produkcję miedzi świadczący o spełnianiu norm środowiskowych, stosowaniu odpowiedzialnej produkcji i współpracy z interesariuszami oraz społecznością lokalną.

Raport audytorów za 2024 r. wykazał pełną zgodność KGHM Polska Miedź z wszystkimi wymaganiami standardu. Tym samym huty należące do polskiego miedziowego giganta uzyskały potwierdzenie, że należą do elitarnej grupy firm z całego świata, jako wiarygodny i odpowiedzialny partner biznesowy.

– Otrzymanie po raz kolejny certyfikatu Copper Mark potwierdza, że nasze huty są nowoczesne i przyjazne środowisku. Posiadamy w hutnictwie miedzi najnowsze technologie i zmodernizowaną infrastrukturę, które są gwarancją odpowiedzialnej produkcji. Pracujemy efektywnie i zgodnie z najwyższymi standardami – powiedział prezes KGHM Andrzej Szydło.

Audytorzy Copper Mark cyklicznie sprawdzają zgodność procesów biznesowych w hutach KGHM z kryteriami przyznawania znaku analizując działania związane m.in. z ochroną środowiska, łańcuchem dostaw dla metali, warunkami pracy, praktykami w zakresie zarządzania ryzykiem czy współpracą z lokalnymi społecznościami.

Znak Copper Mark, który KGHM – jako członek programu – może wykorzystywać w swoich publikacjach korporacyjnych, na umowach czy na wyrobach z miedzi to sygnał dla m.in. inwestorów czy kontrahentów, że huty KGHM produkują metale w sposób zgodny z najwyższymi standardami.

Copper Mark powstał z inicjatywy International Copper Association i spółek członkowskich tej organizacji. Huty Miedzi Głogów i Legnica posiadają prestiżowy certyfikat od roku 2021, natomiast Huta Miedzi Cedynia od roku 2023.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak zagospodarować potencjał zlikwidowanej kopalni? Mają na to pomysł

Nieczynne szyby kopalniane zostaną wykorzystane jako system poboru i zatłaczania wód

Większość Polaków chce wyjechać na wakacje latem

Wyjazd na wakacje w lecie planuje 79 proc. Polaków, a połowa z nich nie opuści kraju - wynika z badania Polskiej Organizacji Turystycznej i Travelist. Uczestnicy badania szacują, że koszt wyjazdu w tym roku na jedną osobę wyniesie od 1001 do 2000 zł.

Transformacja ciepłownictwa w kierunku niższych emisji, przy stabilnych cenach ciepła?

Zmniejszenie poziomu emisji dwutlenku węgla przez sektor ciepłownictwa przy zachowaniu bezpieczeństwa dostaw ciepła i akceptowalnych cen dla odbiorców - to główny cel projektu uchwały o strategii ciepłownictwa, którego założenia opublikowano we wtorek.

Znieśli zakaz budowy nowych elektrowni jądrowych

Szwajcarski parlament zatwierdził zniesienie zakazu budowy nowych elektrowni jądrowych, obowiązującego od 2017 r. Kraj reaguje na przewidywany wzrost zużycia energii elektrycznej i obawy o bezpieczeństwo dostaw, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Nie podjęto jednak jeszcze decyzji w sprawie ewentualnej budowy nowych bloków.