Spotkanie odbyło się 22 października br. w ramach VIII Międzynarodowego Tygodnia Energetycznego w Moskwie.
Unijny pakiet klimatyczno-energetyczny oraz polska strategia energetyczna do 2030 r. – to główne tematy wystąpienia Waldemara Pawlaka. Wicepremier zwrócił uwagę, iż obecnie Unia Europejska zajmuje się dwoma aspektami dotyczącymi energetyki światowej.
– Pierwszy dotyczy produkcji, transportu i dystrybucji energii. Drugi natomiast pakietu klimatycznego – przypomniał. Zaznaczył, że jednym z instrumentów, który może być wykorzystywany w celu ograniczenia emisji CO2, jest transfer i wdrażanie nowych, przyjaznych środowisku technologii.
– Chcemy nasze wnioski zaprezentować podczas Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ws. Zmian Klimatu COP14 w Poznaniu w grudniu br. – dodał. Ponadto zaprezentował założenia przygotowywanej obecnie „Strategii energetycznej dla Polski do 2030 r.”.
– Jako priorytetowe uznaliśmy następujące kierunki: poprawa efektywności energetycznej, wzrost bezpieczeństwa energetycznego, rozwój wykorzystania odnawialnych źródeł energii, w tym biopaliw, rozwój konkurencyjnych rynków paliw i energii oraz ograniczenie oddziaływania energetyki na środowisko – dodał.
JSW Koks podlicza trzy dekady certyfikowanych standardów zarządzania
W 2026 roku przypada 30-lecie certyfikacji Systemu Zarządzania Jakością w JSW Koks oraz 15-lecie certyfikacji Systemu Zarządzania Energią. Wieloletnie utrzymywanie certyfikowanych systemów zarządzania oraz ich regularna recertyfikacja potwierdzają zgodność funkcjonowania spółki z międzynarodowymi normami oraz zachowanie najwyższych standardów zarządzania - podkreśla JSW Koks.