Hanna Trojanowska oraz Tauron Polska Energia wśród wyróżnionych „Nowym Impulsem”

Trojanowska mg gov pl

fot: mg.gov.pl

Wiceminister Trojanowska odbierając wyróżnienie zwróciła uwagę na fakt, że budowa w Polsce pierwszej elektrowni jądrowej to trudne i wymagające przedsięwzięcie

fot: mg.gov.pl

Hanna Trojanowska, wiceminister gospodarki i zarazem pełnomocnik rządu ds. rozwoju energetyki jądrowej wyróżniona została „Nowym Impulsem” za konsekwencję i fachowość w uruchomieniu polskiego programu jądrowego.

Nowy Impuls to wyróżnienie przyznawane przez magazyn „Nowy Przemysł” dla osób, przedsiębiorstw i instytucji, które działają na rzecz rozwoju polskiego sektora energetyczno-paliwowego, promują nowe i energooszczędne technologie, a także kształtują świadomość społeczną pod kątem efektywności energetycznej i podejmują działania na rzecz rozwoju rynku energii.

W opinii kapituły nagrody, dotychczasowa aktywność Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej dobrze rokuje dalszym postępom tego ważnego dla polskiej energetyki przedsięwzięcia. Pierwsza elektrownia jądrowa ma zostać uruchomiona za 12 lat, a już teraz można zaobserwować wpływ programu na polską energetykę i jej otoczenie – czytamy w komunikacie nadesłanym przez resort gospodarki do redakcji portalu nettg.pl.

Wiceminister Trojanowska odbierając wyróżnienie zwróciła uwagę na fakt, że budowa w Polsce pierwszej elektrowni jądrowej to trudne i wymagające przedsięwzięcie.

– Dystans jaki dzieli nas od sfinalizowania z powodzeniem programu jądrowego to kilkanaście lat wytężonej pracy – przyznała dziękując za pomoc kolegom z Departamentu Energii Jądrowej, Polskiej Grupy Energetycznej, szczególnie PGE Energia Jądrowa, Państwowej Agencji Atomistyki oraz wszystkim tym, z którymi pracujemy nad kształtem polskiej energetyki jądrowej.

Wśród wyróżnionych znaleźli się ponadto: Energę SA – za pionierskie w polskiej energetyce inwestycje w rozwój inteligentnych sieci, Fortum Power and Heat Polska w uznaniu konsekwencji i zdecydowania w procesie inwestycyjnym realizowanym w trudnych warunkach gospodarczych i wybudowanie elektrociepłowni w Częstochowie, GDF SUEZ Energia Polska SA - za rozpoczęcie budowy największego na świecie bloku energetycznego opalanego biomasą w Elektrowni w Połańcu, Iberdrola Renewables Polska – spółka wybudowała farmy wiatrowe o największej w Polsce mocy, Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM, który rozpoczął szereg poważnych inwestycji w infrastrukturze przesyłowej gazu w Polsce oraz Tauron Polska Energia - za jeden z największych tegorocznych debiutów na warszawskiej giełdzie, „zrealizowany z sukcesem w mało stabilnym otoczeniu”.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.