Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.38 PLN (-0.07%)

KGHM Polska Miedź S.A.

314.65 PLN (-1.67%)

ORLEN S.A.

128.82 PLN (+0.48%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.48 PLN (-1.69%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.69 PLN (-2.10%)

Enea S.A.

22.34 PLN (-0.98%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

25.10 PLN (-0.20%)

Złoto

4 706.91 USD (-1.13%)

Srebro

74.48 USD (-4.12%)

Ropa naftowa

103.56 USD (+1.94%)

Gaz ziemny

2.72 USD (+0.26%)

Miedź

6.02 USD (-1.79%)

Węgiel kamienny

106.45 USD (+1.43%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.38 PLN (-0.07%)

KGHM Polska Miedź S.A.

314.65 PLN (-1.67%)

ORLEN S.A.

128.82 PLN (+0.48%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.48 PLN (-1.69%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.69 PLN (-2.10%)

Enea S.A.

22.34 PLN (-0.98%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

25.10 PLN (-0.20%)

Złoto

4 706.91 USD (-1.13%)

Srebro

74.48 USD (-4.12%)

Ropa naftowa

103.56 USD (+1.94%)

Gaz ziemny

2.72 USD (+0.26%)

Miedź

6.02 USD (-1.79%)

Węgiel kamienny

106.45 USD (+1.43%)

Grzegorz Tobiszowski już nie jest wiceministrem

fot: Maciej Dorosiński

Grzegorz Tobiszowski uzyskał mandat europosła i zgodnie z prawem miał dwa tygodnie na zrezygnowanie z funkcji wiceministra

fot: Maciej Dorosiński

Grzegorz Tobiszowski nie jest już wiceministrem energii.

- Dziś już jako były wiceminister energii uczestniczyłem w posiedzeniu zespołu trójstronnego ds węgla brunatnego – napisał Tobiszowski na facebooku w środę, 5 czerwca.

- Miałem przyjemność podziękować za współpracę stronie społecznej, przedstawicielom pracodawców oraz ekspertom biorącym udział w posiedzeniach zespołu – dodał.

Przypomnijmy, że Grzegorz Tobiszowski uzyskał mandat europosła i zgodnie z prawem miał dwa tygodnie na zrezygnowanie z funkcji wiceministra.

Dziś już jako były wiceminister energii uczestniczyłem w posiedzeniu zespołu trójstronnego ds węgla brunatnego Miałem...

Opublikowany przez Grzegorz Tobiszowski Środa, 5 czerwca 2019

Były sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego ubiegał się o mandat europosła w okręgu 11. (Katowice). Oprócz niego z tego okręgu do europarlamentu weszły Jadwiga Wiśniewska i Izabela Kloc.

Grzegorz Tobiszowski funkcję wiceministra energii pełnił od 1 grudnia 2015 r., natomiast funkcję pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego od 23 lutego 2016 r.

Urodził się 1 listopada 1965 r. w Rudzie Śląskiej. Ukończył socjologię i ekonomię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz zarządzanie i marketing w Polskiej Akademii Nauk (studia podyplomowe).

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak działa profesjonalna szorowarka do podłóg i kiedy warto z niej skorzystać?

Utrzymanie czystości dużych powierzchni wymaga nie tylko czasu, ale przede wszystkim odpowiedniego sprzętu. Profesjonalne szorowarki do podłóg pozwalają znacząco przyspieszyć proces sprzątania i poprawić jego efektywność. Sprawdzają się zarówno w niewielkich przestrzeniach, jak i w dużych obiektach przemysłowych, gdzie liczy się wydajność i precyzja. Jak działają i kiedy warto po nie sięgnąć?

Koleje Śląskie korygują rozkład jazdy zgodnie z sugestiami pasażerów

W najbliższych tygodniach prace prowadzone przez PKP PLK będą skutkować zmianami w rozkładzie jazdy pociągów. Dla Kolei Śląskich to okazja do wprowadzenia korekt, o które wnioskowali pasażerowie. Część połączeń będzie lepiej skomunikowana, na innych pojawią się dodatkowe przystanki, a jeszcze inne zostaną dopasowane do potrzeb osób dojeżdżających do pracy na konkretne godziny.

Serce gospodarki i biznesu bije w Katowicach - EEC 2026 w obiektywie fotografa

Drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach - największej tego typu imprezy w regionie i kraju. Zapraszamy do obejrzenia jej od kulis, korytarzy, a nie tylko oficjalnych obrad, dyskusji, paneli. To na korytarzach, przy stolikach z kawą zapadają często ważne dla biznesu i gospodarki decyzje. Fotoreportaż przygotowała red. Katarzyna Zaremba-Majcher.

Św. Florian coraz bliżej – KGHM przygotowuje się do Dnia Hutnika

Tradycyjnie tegoroczne obchody Dnia Hutnika rozpoczną się 4 maja od złożenia kwiatów przy pomniku św. Floriana, patrona hutników i strażaków, przed Hutą Miedzi Głogów. Główne uroczystości z udziałem władz KGHM zostały zaplanowane na 8 maja. Tegoroczna Akademia będzie wyjątkowa, gdyż zainauguruje obchody 65-lecia KGHM. Podobnie jak w ubiegłych latach bogaty program obchodów Dnia Hutnika będzie obfitował w widowiskowe wydarzenia i spotkania dla mieszkańców regionu. Powodem do hucznego świętowania będzie również 55-lecie Huty Miedzi Głogów.