Greenpeace zapłaci odszkodowanie KWB Konin?
fot: Greenpeace
Aktywiści Greenpeace na terenie kopalni Konin
fot: Greenpeace
Ekolodzy protestują w Kopalni Węgla Brunatnego „Konin” przeciwko m.in. polityce energetycznej państwa i ograniczeniu emisji CO2 do atmosfery. W środę 24 listopada wdarli się na teren odkrywki Jóźwin IIB, co spowodowało zatrzymanie pracy górników w tej odkrywce. Zostali zatrzymani przez ochronę i pracowników, a następnie przewiezieni na komisariat policji.
Kopalnia nie zamierza odpuścić aktywistom i będzie się starać w sądzie o odszkodowanie od Greenpeace.