Grand Prix dla górniczej orkiestry dętej KWB Konin
fot: Sławomir Szczepaniak - wiadomosci24.pl
Wojciech Jankowski, kapelmistrz zwycięskiej orkiestry górniczej KWB Konin z Kleczewa
fot: Sławomir Szczepaniak - wiadomosci24.pl
W samo południe na wrzesińskim rynku zostały oficjalnie powitane wszystkie orkiestry. Zgromadzona publiczność na początek usłyszała marsz Wiwat, wykonany wspólnie przez wszystkie zespoły. Za pulpitem dyrygenckim stanął członek jury - Mirosław Hilmanowicz, tamburmajor Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.
Następnym punktem programu był pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Dętej KWB Konin.
Po przesłuchaniach konkursowych zwycięzcą Wielkopolskiego Turnieju Orkiestr Dętych im. Leona Schuberta została Orkiestra Dęta Kopalni Węgla Brunatnego Konin S.A. w Kleczewie. Muzycy z Konina zdobyli Grand Prix Turnieju, a na ręce kapelmistrza Wojciecha Jankowskiego powędrował Złoty Róg. Wśród konińskich muzyków wyróżniono Grażynę Ławniczak, która otrzymała nagrodę dla najlepszej flecistki konkursu.