Grad chce dywidendy z Orlenu, mówi o strategii dla PGNiG
W najbliższych dwóch tygodniach Rada Ministrów powinna zająć się strategią dla sektora gazowego. Chodzi m.in. o akcje pracownicze dla załogi PGNiG. Uprawnionych do ich objęcia jest ponad 61 tys. osób. Po przekazaniu im akcji, udział Skarbu Państwa w spółce giełdowej spadnie z ok. 85 proc. do blisko 72 proc. - podał pb.pl.
Aleksander Grad podkreśla, że taki udział Skarbu Państwa w kapitale spółki nie stwarza zagrożenia dla jego interesów i dla bezpeczeństwa energetycznego kraju.