Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.39 PLN (-2.77%)

KGHM Polska Miedź S.A.

338.65 PLN (+0.49%)

ORLEN S.A.

140.30 PLN (+0.07%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.54 PLN (-3.48%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.50 PLN (-2.06%)

Enea S.A.

21.20 PLN (-3.81%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.85 PLN (-1.65%)

Złoto

4 730.70 USD (+1.03%)

Srebro

80.87 USD (+2.62%)

Ropa naftowa

101.29 USD (-1.20%)

Gaz ziemny

2.76 USD (-1.11%)

Miedź

6.30 USD (+2.90%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.39 PLN (-2.77%)

KGHM Polska Miedź S.A.

338.65 PLN (+0.49%)

ORLEN S.A.

140.30 PLN (+0.07%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.54 PLN (-3.48%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.50 PLN (-2.06%)

Enea S.A.

21.20 PLN (-3.81%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.85 PLN (-1.65%)

Złoto

4 730.70 USD (+1.03%)

Srebro

80.87 USD (+2.62%)

Ropa naftowa

101.29 USD (-1.20%)

Gaz ziemny

2.76 USD (-1.11%)

Miedź

6.30 USD (+2.90%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Paweł Nowak, mistrz footbagu, od 13 lat pracuje w Zakładzie Górniczym Sobieski Południowego Koncernu Węglowego

fot: Katarzyna Zaremba-Majcher

Paweł Nowak footbagiem zajmuje się od 15 lat

fot: Katarzyna Zaremba-Majcher

Footbag, czyli popularna gra w zośkę, to część jego życia, pasji i kolejnych celów sportowych. Górnik z Jaworzna marzy, by pojechać na 43. Mistrzostwa Świata w Footbagu, które odbędą się w Montrealu w Kanadzie od 29 lipca do 3 sierpnia br.

Jako utalentowany i ambitny sportowiec otrzymał zaproszenie do udziału w tych prestiżowych mistrzostwach!

– Jest to dla mnie nie tylko ogromna szansa na reprezentowanie kraju na międzynarodowej arenie, ale również możliwość dążenia do osiągnięcia moich sportowych marzeń i celów oraz wyróżnienie.

Szuka sponsorów

Założył zbiórkę na portalu, by zebrać fundusze na wyjazd. – Aby móc w pełni skupić się na treningach i przygotowaniach do tego wydarzenia, potrzebuję wsparcia finansowego. Koszty związane z podróżą, zakwaterowaniem, wyżywieniem oraz zakupem niezbędnego sprzętu sportowego są znaczące, a moje własne środki finansowe są ograniczone. Każda złotówka przybliży mnie do szansy na spełnienie kolejnych marzeń i szansy na wywalczenie kolejnego tytułu mistrza świata – mówi sportowiec.

Jest prezesem Stowarzyszenia Sportowców Miejskich i prowadzi działalność na rzecz rozwoju sportu i propagowanie go wśród młodzieży. Organizuje pokazy, warsztaty i nawet zawody.

– Udało mi się przygotować Mistrzostwa Polski w 2016 roku i Mistrzostwa Europy w 2022 roku – mówi z dumą w głosie. – Staram się jak najczęściej trenować footbag, przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Popularnie gra zwana zośką, czyli footbag, to sport, który wraca do łask, zdobywa coraz większą popularność. Używa się w nim woreczka wypełnionego grochem lub ryżem. Profesjonalny ma w środku plastikowe i metalowe kulki.

Sukcesów nie brakuje

Paweł Nowak ma się czym pochwalić - zośkę trenuje od 16 lat, zdobywając dwa tytuły mistrza świata, tytuł mistrza Europy i Polski oraz zdobywając ponad 50 miejsc na podium w międzynarodowych zawodach.

– Spółka sponsorowała mi sportowy zestaw, na który będą się składać spodenki i koszulka z logotypem PKW. Ze swojej strony zapewniam, że zrobię wszystko, żeby osiągnąć sukces – kończy pewnie sportowiec.

Sportowca wspomóc można na portalu zrzutka: Tutaj link do zbiórki KLIKNIJ

O Pawle Nowaku już pisaliśmy na naszym portalu. Link do artykułu KLIKNIJ

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Rząd przyjął projekt ustawy o rynku kryptoaktywów i skierował go do Sejmu

Rząd przyjął projekt ustawy o rynku kryptoaktywów i skierował go do Sejmu - poinformował w piątek minister ds. nadzoru nad wdrażaniem polityki rządu Maciej Berek. Dodał, że prezydent Karol Nawrocki tym razem nie ma "argumentów przeciwko tej ustawie".

Sebastian Pypłacz: Referendum daje tylko „tak" albo „nie" na pytanie sformułowane z konkretnym interesem politycznym

- Właśnie tak działa populistyczne referendum. Bierzesz temat, który budzi emocje. Formułujesz pytanie tak, żeby odpowiedź była z góry wiadoma. Zbierasz wynik. I używasz go jako mandatu — do czegokolwiek, co akurat potrzebujesz uzasadnić - Sebastian Pypłacz, wiceprezes Stowarzyszenia BoMiasto komentuje zabiegi prezydenta Karola Nawrockiego o przeprowadzenie referendum na temat Zielonego Ładu.

Giełdy lekko w dół po mocnych wzrostach dzień wcześniej

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi spadkami głównych indeksów po mocnych zwyżkach i nowym rekordzie wszechczasów S&P 500 dzień wcześniej. Inwestorzy analizują doniesienia z Bliskiego Wschodu oraz wyniki amerykańskich spółek.

Rośnie zadowolenie Polaków z zarobków

Opublikowane dziś dane ManpowerGroup potwierdzają, że aż 69 proc. Polaków jest zadowolonych z zarobków, na drugim biegunie mamy 29 proc., które chciałoby zarabiać więcej. Co ciekawe wśród najbardziej spełnionych finansowo mamy osoby pracujące zdalnie lub hybrydowo, a praca stacjonarna zdecydowanie obniża satysfakcję z płac. O zadowoleniu z wynagrodzenia mówią też młodsze pokolenia – Zetki i Millenialsi. W odpowiedziach Polaków widoczny jest również większy niedosyt wśród kobiet niż mężczyzn.