Górniczy gigant prezesa nie zmienia

Rada Nadzorcza PGE GiEK S.A. wybrała w środę nowy zarząd spółki. Prezesem ponownie został Jacek Kaczorowski, dotychczasowy szef spółki.

1714370990 kaczorowski pge facebook

fot: Facebook

Jacek Kaczorowski, prezes PGE GiEK

fot: Facebook

Rada Nadzorcza PGE GiEK S.A. wybrała w środę nowy zarząd spółki. Prezesem ponownie został Jacek Kaczorowski, dotychczasowy szef spółki.

PGE GiEK (Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna) poinformowało w środę, że Rada Nadzorcza spółki wybrała nowy zarząd - prezesa i wiceprezesów.

"Funkcję Prezesa Zarządu PGE GiEK S.A. ponownie obejmuje Pan Jacek Kaczorowski, menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu największymi projektami energetycznymi w Polsce" - podano w komunikacie spółki.

Zgodnie z informacją PGE prezes nie jest jedynym członkiem zarządu, który dotychczas był jego członkiem.

"W skład zarządu PGE GiEK S.A. ponownie zostali powołani także Wiktor Płóciennik oraz Jan Michalski, którzy będą kontynuować pracę na stanowiskach Wiceprezesów" - napisano.

Nowy zarząd, zgodnie z uchwałą Rady Nadzorczej uzupełniają Agnieszka First oraz Krzysztof Mędelski, którzy obejmą funkcje wiceprezesów zarządu.

Zgodnie z komunikatem spółki nowy prezes oraz dwaj wiceprezesi będący dotychczas członkami zarządu decyzją Rady Nadzorczej objęli swoje funkcje 22 kwietnia 2026 r., Krzysztof Mędelski wejdzie w skład zarządu 23 kwietnia 2026 r., a Agnieszka First 1 czerwca 2026 r.

Skład zarządu PGE GiEK S.A. uzupełnia wiceprezes ds. wydobycia Waldemar Lutkowski, który został powołany na to stanowisko 1 stycznia 2026 r.

"PGE GiEK S.A. jako największy wytwórca energii elektrycznej w Polsce stoi dziś przed zadaniem przeprowadzenia odpowiedzialnej transformacji, zapewniając bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz uwzględniając potrzeby pracowników i lokalnych społeczności" - czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała też, że nowy zarząd "będzie kontynuował działania na rzecz stabilnego funkcjonowania aktywów wytwórczych, rozwoju nowych inwestycji w regionach, w których działa spółka, oraz wdrażania rozwiązań wspierających modernizację sektora".

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Już po spotkaniu Stowarzyszenia Gmin Górniczych. Jakie wnioski?

W Rybniku 9 czerwca odbyło się XXXVII Zgromadzenie Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce, którego przewodniczącym jest prezydent miasta Michał Urgoł. Dyskutowano o hałdach wstrząsach i gospodarce wodnej.

Połączyli potencjał całej branży surowcowej

Wspólny front nauki, geologii i górnictwa dla cyberbezpieczeństwa sektora. Politechnika Śląska oraz Główny Instytut Górnictwa – Państwowy Instytut Badawczy dołączają do ISAC SIG — centrum wymiany i analizy informacji o zagrożeniach dla sektora surowców i georóżnorodności. Porozumienie w tej sprawie podpisano 10 czerwca br. w Politechnice Śląskiej. To kolejny etap budowy krajowej platformy współpracy na rzecz odporności cyfrowej górnictwa, energetyki, sektora surowcowego i infrastruktury krytycznej.

Zmiany w składzie zarządu JSW

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformował, iż Rada Nadzorcza spółki podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 10 czerwca 2026 roku Adama Rozmusa na stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. technicznych i operacyjnych spółki XII kadencji.

Dodatek do planu ruchu kopalni Silesia z negatywną opinią wójta

Gabriela Placha, wójt Goczałkowic-Zdroju negatywnie zaopiniowała dodatek do planu ruchu spółki Bumech Oddział KWK Silesia w Czechowicach-Dziedzicach na okres od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2027 r.