Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.60 PLN (-0.91%)

KGHM Polska Miedź S.A.

284.50 PLN (+4.10%)

ORLEN S.A.

133.94 PLN (+1.47%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

11.13 PLN (+6.00%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.80 PLN (+6.04%)

Enea S.A.

26.28 PLN (+5.12%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

33.70 PLN (-0.88%)

Złoto

4 679.70 USD (0.00%)

Srebro

72.92 USD (0.00%)

Ropa naftowa

109.03 USD (+8.27%)

Gaz ziemny

2.80 USD (0.00%)

Miedź

5.58 USD (0.00%)

Węgiel kamienny

121.95 USD (-0.73%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.60 PLN (-0.91%)

KGHM Polska Miedź S.A.

284.50 PLN (+4.10%)

ORLEN S.A.

133.94 PLN (+1.47%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

11.13 PLN (+6.00%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.80 PLN (+6.04%)

Enea S.A.

26.28 PLN (+5.12%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

33.70 PLN (-0.88%)

Złoto

4 679.70 USD (0.00%)

Srebro

72.92 USD (0.00%)

Ropa naftowa

109.03 USD (+8.27%)

Gaz ziemny

2.80 USD (0.00%)

Miedź

5.58 USD (0.00%)

Węgiel kamienny

121.95 USD (-0.73%)

Górnicza spółka wsparła modernizację szkół

fot: Witold Gałązka/ARC

JSW została doceniona za jakość swoich sprawozdań

fot: Witold Gałązka/ARC

Fundacja JSW przekazała środki na wsparcie dwunastu szkół, w których podczas tegorocznych wakacji zmodernizowano dotychczasowe pomieszczenia na nowoczesne pracownie. Fundacja JSW od czterech lat sukcesywnie udziela finansowego wsparcia placówkom oświatowym działającym na obszarze działalności Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Jak wskazują przedstawiciele Fundacji JSW, przekazane środki pozwoliły na utworzenie nowoczesnych i interaktywnych pracowni językowych w trzech szkołach podstawowych w Jastrzębiu-Zdroju, w których łącznie będzie mogło uczyć się 72 uczniów. Wspólnym mianownikiem był także zakup interaktywnych monitorów, które poprawią ergonomię i jakość nauki.

Na finansowe wsparcie Fundacji JSW w utworzeniu nowoczesnych pracowni informatycznych mogła liczyć również SP nr 2 w Radlinie oraz SP w Marklowicach Górnych. Placówki otrzymały darowiznę na doposażenie pracowni w ergonomiczne komputery. Łącznie do tych dwóch szkół trafiło 35 nowych komputerów i laptopów. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gorzyczkach natomiast może pochwalić się nową pracownią matematyczną, w której dzięki darowiźnie Fundacji JSW znajduje się 65" interaktywny monitor, tablica, meble, komputer i pomoce dydaktyczne.

W ramach wspierania lokalnych szkół, fundusze popłynęły również do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanicy (Gmina Pilchowice) oraz Publicznego Przedszkola nr 15 w Jastrzębiu-Zdroju. W tych obiektach pojawiły się nowe, interaktywne monitory, które będą wykorzystywane przez kadrę nauczycielską do prowadzenia ciekawych i angażujących zajęć z dziećmi i młodzieżą.

Zarząd Fundacji JSW nie zapomniał również o klasach patronackich JSW, w których szkolą się przyszłe kadry Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jedna z takich klas jest w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach, do której trafiły pieniądze na zakup trzech stołów warsztatowych, narzędzi do obróbki metalu oraz mebli do przechowywania narzędzi.

Jastrzębska Spółka Węglowa powołała Fundację JSW w kwietniu 2019 roku. Podstawowym celem działania fundacji jest organizacja wsparcia dla społeczności lokalnych na obszarze działania Grupy Kapitałowej JSW. Fundacja wspiera instytucje i organizacje oraz samorządy w czterech głównych obszarach: kultura i tradycja, wypoczynek i rekreacja, nauka i edukacja oraz zdrowie i bezpieczeństwo.

W zeszłym roku, Fundacja JSW zaangażowała się w realizację oraz wsparcie aż 251 projektów i przedsięwzięć, przekazujące łączne wsparcie o wartości 6 541 724 zł.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Ostatnia szychta na Bobrku

Karol Paściak tuż po studiach rozpoczął pracę na kopalni Bobrek. W marcu ostatni raz zjechał na dół. Wraz z kolegami przenosi się właśnie na ZG Sobieski.

Palma – symbol Wielkanocy

Ważną tradycją charakterystyczną dla polskiej Wielkanocy są palmy. Niektóre osiągają kilkanaście metrów wysokości i zachwycają swymi barwami i kunsztem wykonania - pisaliśmy na naszyuch łamach przy okazji zeszłorocznej Wielkanocy. Przypominamy publikację "Palma – symbol Wielkanocy": Śląskie palmy w odróżnieniu od tych, wykonywanych w innych regionach Polski, przypominają

Barwy Wielkanocy

W Skoczowie w Wielką Sobotę palą kukłę Judasza, w Borucinie pod Raciborzem w wielkopiątkowe południe odbywają się walki na jaja, a na Podbeskidziu można spotkać przebierańców na wzór bożonarodzeniowych kolędników. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z bogactwa zwyczajów i tradycji wielkanocnych w naszym regionie. Żurek z białą kiełbasą i jajkiem, wędliny, pasztety, a

Scenariusz drastycznych wzrostów cen ropy staje się realny

Przy utrzymującej się blokadzie Ormuzu i wyczerpywaniu rezerw strategicznych, realny staje się scenariusz drastycznych wzrostów cen ropy, co dla polskiego kierowcy może oznaczać, że olej napędowy będzie kosztować ponad 10 zł za litr - uważa Michał Stajniak z XTB.