- Parlament Europejski odrzucił rezolucję postulującą zwiększenie unijnego celu redukcji emisji dwutlenku węgla z 20 do 30 proc. do 2020 roku. Może sobie europarlamentarzyści przeczytali rano przed głosowaniem, że w Mongolii wyłoniono właśnie zwycięzców rywalizacji o prawo do eksploatacji złoża Zuun Canchi, która kryje 1,2 mld spośród 7 mld ton, na jakie szacowane są zasoby złoża Tawantolgoj - największego na świecie złoża węgla....
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Dzis LUD ma już internet i nie cała jego masa poi swoje szare komórki przepisową dawką piwa. Więc wierzę, że NIE będziemy tej ofiary składać. Amen. A panu "ekologowi" polecam uzupełnienie swojego wyksztalcenia, a na poczatek zainwestowanie w rekwizyt jakim jest globus... Wtedy już nie umknie mu wiedza o tym, że klimat jest zjawiskiem globalny i nie ma zanczenia lokalne działanie. Krajom bogatej 15 UE nie zależy na klimacie, a na zysku ze sprzedarzy "zielonych technologii". A ludowi wciska się jak zwykle kit. który powtarzają niedouczeni "ekolodzy". Bo douczeni wiedzą o co idze gra. Polecam BLOG prof. K. Żmijewskiego.
Jak Panu Gwiazdowskiemu huragan zerwie dach nad Centrum im A. Smitha, może nabierze trochę więcej szacunku dla,jak pisze bożka, klimatu. Jeśli ujdzie z życiem...
Mongolia będzie miała wzrost PKB na papierze, realny zysk pójdzie do spółek z Chin, Rosji, Japonii, USA - tych, które będą eksploatować i sprzedawać węgiel. PKB, według definicji, opisuje sumaryczną wartość dóbr i usług finalnych wytworzonych na terenie danego kraju w określonej jednostce czasu. Podobnie będzie w Polsce z gazem łupkowym - wzrost PKB na papierze i realne zyski dla zagranicznych firm.
brawo brawo brawo
Panie Gwiazdowski, krótko, treściwie, na temat i na dodatek ze zwadą. Gratulacje za ten tekst!!!