53 pracowników oddziału GRP-3 z kopalni Budryk, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, niechcący zostało bohaterami. W lipcu panowie zrobili rekordowy postęp, który wyniósł dokładnie 302 metry i 80 centymetrów - poinformowało biuro prasowe spółki.
Biorąc pod uwagę, że w lipcu było 21 dniówek, to dzienny postęp wyniósł prawie 14,5 metra, co w przeliczeniu na jedną zmianę daje ponad 3,6 m postępu. Rekord pobito drążąc chodnik Cz-1 w pokładzie 364/2 na poziomie 1050 metrów, o grubości ok. 2 m, w obudowie V32/10 budowanej co 0,75 m. Załoga ma do dyspozycji kombajn AM-75.
- W sumie nasz oddział zawsze osiągał dobry postęp. Jak są dobre warunki to się jedzie i nie myśli się czy to rekordowy postęp, czy nie - mówi skromnie Krzysztof Lisowicz, przodowy jednej z czterech brygad. - O tym, że bez wysiłku możemy pobić rekord szefostwo powiedziało nam kilka dni przed zakończeniem miesiąca - dodają pozostali przodowi oddz. GRP-3 - Zbigniew Jabłoński, Janusz Wojdak i Sebastian Dobosz.
Górnicy z brygad przodkowych oddziału GRP-3 zapytali tylko ile ten rekord wynosi i bez szczególnego wysiłku dojechali do 302,8 metrów. - Nie czujemy się jak przodownicy pracy z minionej epoki. Były sprzyjające warunki, metan nie przeszkadzał, to zrobiliśmy co do nas należy. Myślę, że nawet gdybyśmy nie wiedzieli, że mamy rekordowy postęp, to i tak byśmy go pobili - mówi Krzysztof Oprzędek, sztygar oddziałowy oddziału GRP-3.
- Do tej pory miesięczne postępy naszych przodków oscylowały od 250 do 270 metrów - mówi Grzegorz Marszałek - kierownik robót górniczych ds. robót przygotowawczych. - Śmiem twierdzić, że wynik jaki osiągnął oddział GRP-3, to rekord nie tylko nasz kopalniany, ale rekord całej Jastrzębskiej Spółki Węglowej - dodaje Grzegorz Marszałek.
Piotr Chmiel, dyrektor Budryka przyznaje, że przyglądał się pracy oddziału GRP-3 ze spokojem, a gdy było już jasne, że będzie rekord uznał, że trzeba górników zaprosić na tradycyjne golonko.
- Zaproszenie jest oczywiście jak najbardziej aktualne. Ustaliliśmy, że spotykamy się 1 października - powiedział Piotr Chmiel, dyrektor kopalni.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
U nas jest to samo na kopalni. My zbroimy sobie sami bez GZL nową ścianę, było powiedziane że jak będzie ponad plan będzie kasa... dostaliśmy tylko dobre słowo. Też miło ale za dobre słowo dziecku książek nie kupie.
To nie wiecie kto kasuje za metry? Ryl nie ma nic, przodowy przyjazny klaps w plecy od dozoru, sztygar i kierownik ma chody u nadsztygarow i KRG. A kase za oddanie przed terminem rozcinki sciany dostaja od nadsztygara przez palanowanie eksploatacji -wydobycia itd. Na Boryni 2 lata temu za oddanie sciany 2 tygodnie przed terminem , nadsztygar dostal premie 8000zl. Aha GZty weszly tam 2 miesiace pozniej. Gratuluje przodowym GŁUPOTY !!!
A na Bogdance robia ponad 700 metrow/miesiac :)
Niestety ale my górnicy jesteśmy durniami , dajemy się podpuszczać obiecankami zawsze bez pokrycia . Wczorajszy sukces już jest zapomniany , dzisiaj będziecie mieć opi...l jak się metry nie będą zgadzać .
Pokazaliście że idzie,to teraz będą was wykorzystywać.Kiedyś sztygar powiedział do nas zróbcie jeszcze jednego a będzie 0,7 w barze Na drugi dzień było przecież idzie to róbcie.
Co to za rekord
Mowili ze dostaniemy kase za metry a nic nie ma kazdy sie teraz obraca i nie komentuje tego na kopalni!!!! nie czytajcie tego!!!!!!!
dość zmyślnie opisane bzdury ,rekord tak sobie padł, ale bzdury górnicy mieli po cichu obiecane pieniądze więcej na wypłacie za 300 metrów , i co się stało po przelewie , żenada nic więcej nic mniej tak samo jak zawsze a 100metrów na plecach więcej postawione kto za to zgarnął kasę ten co się wypowiada w mediach nie my ryle pozdrawiam całe grp-3 wraz z obsługą przodkową do gór-budu łącznie ale was wykiwali szkoda gadać
miała być kasa za metry a jest ? dupa wielka same kłamstwa nie czytajcie tego materiału
kwk jankowice grp2 rekord kopalni 480 metrow kombajnem am 50
Fajnie chłopaki, pozdrawiamy zaprzyjaźnioną kopalnie