Obecny na posiedzeniu komisji przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce Andrzej Chwiluk oświadczył, że w JSW nie ma żadnego spisanego porozumienia co do zgody na upublicznienie firmy, jest tylko porozumienie co do gwarancji zatrudnienia. W odpowiedzi prezes JSW Jarosław Zagórowski stwierdził, że związkowcy nie podpisali tego porozumienia mimo - że twierdzili -iż są z niego zadowoleni i je parafowali.
Posłowie z komisji również pytali przedstawicieli rządu o porozumienie ws. wejścia na giełdę. Podkreślali też, że w JSW najpierw należy rozwiązać spór płacowy, by w spokoju wprowadzić spółkę na giełdę. Pytali też, dlaczego w ogóle prywatyzuje się bądź planuje prywatyzację przynoszących obecnie zyski górniczych spółek.
W piątek 10 czerwca o 9.30 w gmachu Sląskiego Urzędu Wojewódzkiego rozpocznie się kolejna tura negocjacji Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego między stroną społeczną a zarządem JSW. Z grupy społecznej wycofał się WZZ Sierpień 80. Wiceszef Solidarności w JSW Roman Brudziński nazwał piątkowe negocjacje „obradami ostatniej szansy”. Przedmiotem rozmów będą gwarancje zatrudnienia w momencie upublicznienia lub prywatyzacji spółki, przekazanie akcji spółki wszystkim pracownikom JSW SA, gwarancje utrzymania nadzoru nad spółką przez skarb państwa oraz wzrost wynagrodzenia zasadniczego o 10 proc.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.