Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM Polska Miedź zdecyduje 8 stycznia 2025 r. o zmianach w składzie rady nadzorczej miedziowej spółki. Według statutu KGHM rada nadzorcza tej spółki składa się z 7 do 10 członków, dziś zasiada w niej 9 osób.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM Polska Miedź odbędzie się 8 stycznia 2025 r. Głównym punktem porządku obrad są zmiany w składzie rady nadzorczej - odwołanie członka RN oraz powołanie nowego.
Obecnie RN spółki liczy dziewięciu członków. W RN zasiadają: Tadeusz Kocowski (przewodniczący), Aleksander Cieśliński (zastępca przewodniczącego), Bogusław Szarek (sekretarz), Józef Czyczerski, Przemysław Darowski, Zbysław Dobrowolski, Dominik Januszewski, Marian Noga, Piotr Prugar.
Jedną z prerogatyw RN jest powoływanie zarządu spółki. Dzisiaj zarząd miedziowej spółki liczy sześć osób. Prezesem KGHM jest Andrzej Szydło, wiceprezesem ds. finansowych Piotr Krzyżewski, wiceprezesem ds. produkcji Mirosław Laskowski, wiceprezesem ds. rozwoju Zbigniew Bryja, wiceprezesem ds. korporacyjnych Piotr Stryczek, wiceprezesem ds. aktywów zagranicznych Iga Dorota Lis.
KGHM to jeden z największych światowych producentów miedzi oraz srebra. W Polsce do koncernu należą m.in. trzy kopalnie (ZG Rudna, ZG Lubin i ZG Polkowice-Sieroszowice) oraz trzy huty miedzi (Głogów, Legnica, Cedynia).
Spółka prowadzi działalność poszukiwawczo-wydobywczą oraz hutniczą. Firma posiada aktywa na trzech kontynentach. Skupia się na wydobyciu rud, produkcji miedzi i innych metali nieżelaznych. Skarb Państwa ma 31,79 proc. akcji firmy.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Do 1deroma: i niech dalej będzie w kryzysie KGHM płaci duży podatek od kopalin a i tak sobie radzi bez pomocy skarbu państwa. Gdyby nie podatek to byłyby kolejne inwestycje kierowane w geologię i w kraju jak i za granicą oraz w technologię która umożliwiłaby poprawę warunków pracy, bezpieczeństwa i możliwość eksploatowania złóż położonych głębiej
JSW w kryzysie ale firmy pijawki mają się dobrze..
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.