14 grudnia 2024 r. w Głównym Instytucie Górnictwa - Państwowym Instytucie Badawczym odbyło się uroczyste zakończenie drugiej edycji studiów podyplomowych Menedżer Produkcji, realizowanych wspólnie przez GIG-PIB i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach dla pracowników Polskiej Grupy Górniczej - poinformowali przedstawiciele GIG-PIB.
W spotkaniu uczestniczył Jan Bondaruk, z-ca dyrektora GIG-PIB, kierownik studiów dr Katarzyna Olejko oraz prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem dr hab. Robert Wolny, prof. UE z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Studia trwają dwa semestry, składają się z 5 modułów obejmujących tematykę górniczą, energetyczną, elementy prawa w obrocie gospodarczym, zarządzanie przedsiębiorstwem i umiejętności menedżerskie w przemyśle. Wykładowcy GIG-PIB realizują takie tematy jak: nowoczesne technologie eksploatacji, zagrożenia naturalne, badania mechaniczne i inżynieria materiałowa, radiometria środowiskowa, geologia i geofizyka powierzchniowa, monitoring środowiska, oszczędność energii i ochrona powietrza. Część zajęć prowadzona jest w Kopalni Doświadczalnej Barbara.
W programie znajduje się także zarządzanie przedsiębiorstwem, rozwój kompetencji nowoczesnego lidera, jak np. zasady rekrutacji i motywowania pracowników, delegowania zadań, negocjacji i rozwiązywania konfliktów czy zarządzania projektami w przemyśle. Słuchacze uczą się prawa w obrocie gospodarczym, prawa cywilnego, handlowego, pracy i zamówień publicznych czy etyki w biznesie, ochrony własności intelektualnej w przedsiębiorstwie, ochrony danych i przeciwdziałania korupcji.
Studia ukończyło 29 osób, a obecnie trwa nabór na kolejną edycję.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Dokładnie tak..szkoda wielka,, to ludzie od szukania ludzi do roboty bo sami niewiele potrafią. Kpina i komedia. A do tego wszystko Sponsorowane. Polecam zatrudnić takiego grubskiego menageja ,do inne firmy produkcyjnej, żeby zobaczyć jaka to - wyjątkowa elita.
Szkoda,że się roboty tam nie uczą