Cały świat stawia na węgiel, a unijni biurokraci i ekolodzy forsują zabójczy dla europejskiej gospodarki pakiet energetyczno-klimatyczny.
Świat rozwija produkcję węgla kamiennego. Sięgające 3,24 mld t wydobycie samych Chin rok w rok rośnie w tempie 178 mln t. W USA stabilna produkcja tego surowca utrzymuje się na poziomie około 1 mld t rocznie. Dla Australii węgiel kamienny stanowi główny produkt eksportowy. W tym i przyszłym roku jego sprzedaż na zewnątrz ma wzrosnąć do 378 mln t. W latach 2007–2008 zyski tego kraju z wywozu węgla sięgnęły około 24 mld dolarów. Inwestycje górnicze forsuje Rosja, produkująca rocznie 186 mln t. Oto niektóre zjawiska światowej rzeczywistości węglowej, kłócącej się, niestety, z europejską optyką i jej klimatyczną fanaberią.
Teraz albo nigdy
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
żadne górnictwo na świecie nie jest tak obłożone podatkami i odszkodowaniami jak nasze stad duże koszty. Bo jest chodzi o poziom technologii to nie jest tak tragicznie. Ja jestem ciekaw czy przypadkiem nie płacimy więcej na redukcje CO2 i inne EKOpierdoły do unii niż dostajemy na drogi itd
Każdy ma w swojej wypowiedzi rację . Pan Zagórowski podsumował to "są m in. bariery prawne, trudne relacje z lokalnymi samorządami oraz rozpasanie liderów związkowych, przedkładających pistolet nad dialog." odniosę się tylko do relacji z samorządami( patrz - mieszkańcy , prywatni właściciele domów itp) krótko mówiąc SZKODY G. Propozycja prosta - wypłacić uczciwie wszystkie budynki i obiekty znajdujące się na terenie obszaru górniczego ( na powierzchni) i " kopcie do woli " !!! A kto chce dalej mieszkać w "krzywym" , budować na szkodach TO TYLKO JEGO SPRAWA , Wtedy może co prawda zniknąć bezpowrotnie gmina czy jej część . Historia oceni co było słuszne!