Ratownicy górniczy SRK pomogli w budowie nowej placówki Hospicjum Cordis w Mysłowicach. Jako wolontariusze, w godzinach wolnych od pracy, zakasali rękawy i pracowali przy porządkowaniu terenu okalającego budynek. W ten sposób, z potrzeby serca, odpowiedzieli na apel hospicjum - poinformowała w komunikacie Spółka Restrukturyzacji Kopalń.
- Niesienie pomocy mamy zakodowane w DNA, bo to przecież należy do naszych codziennych obowiązków, więc kiedy trzeba, po prostu reagujemy i działamy. Tak było w przypadku hospicjum, bo tu w istocie chodzi o dobro ludzi naprawdę bardzo potrzebujących - mówili ratownicy o swoich motywacjach.
Prace remontowe w zniszczonym budynku po dawnej szkole podstawowej przy ulicy Kościelnej 7 w Mysłowicach trwają od ponad roku. Obejmują między innymi odbudowę dachu, wymianę okien i drzwi oraz wszystkich instalacji. Wnętrza są dostosowywane do potrzeb funkcjonowania placówki. Nie do poznania zmienił się też wygląd samego budynku oraz jego otoczenia.
- Pomoc ludzi jest najważniejsza, bo świadczy o tym, że wrażliwość w ich sercach nie zanika, że mimo trudnych czasów, gdzie wszyscy czegoś od kogoś chcą i życie pędzi, to są ludzie, którzy rozumieją, że trzeba oddać kawał swojego wolnego czasu, siłę rąk, żeby wspomóc. I to się liczy najbardziej - stwierdziła dr Jolanta Grabowska-Markowska, prezes Społecznego Towarzystwa „Hospicjum Cordis”.
W dawnej szkole powstaje Centrum Opieki Wytchnieniowej „Konsek Cordis na Brzezince”. Umożliwi ono rozszerzenie działalności hospicjum i roztoczenie opieki nad większą liczbą osób z niepełnosprawnościami, ludźmi starszymi i niesamodzielnymi. Ponadto w tej nowej placówce powstaną klub seniora oraz sala pobytu dziennego dla osób starszych.
Hospicjum Cordis to jedno z największych stacjonarnych hospicjów w Europie. Swoją siedzibę ma w katowickim Janowie. Opiekuje się dziećmi oraz dorosłymi cierpiącymi na choroby nowotworowe i inne przewlekłe schorzenia. Terapeuci hospicjum opiekują się chorymi umierającymi i ich rodzinami. Udzielają im wszechstronnej, specjalistycznej pomocy. Pobyt w hospicjum jest bezpłatny.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Wypoczęte chłopy to mogą pomagać. Ciekaw jesteś czy prócz 1 akcji od początku powstania stacji coś robią więcej, czy tylko jest to przechowywania kolegów aby dorobili do emerytury lub dorobili na emeryturze . Panie Jarosławie prezesie SRK proszę się temu przyjrzeć jako osoba z zewnątrz