Brygada Grzegorza Dąbka pracująca w kopalni CSM w Stonawie sięgnęła po tytuł lidera wydobycia i robót chodnikowych - dowiedział się w dziale komunikacji spółki OKD portal nettg.pl.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Nasi górnicy nie mają sobie równych...Bo są najlepiej wykorzystywani!!!!!!!!!!!
"...Tak jak w meczu piłkarskim nie ważne w jakim stylu ale wynik idzie w świat. Wydrążono chodnik, wybrano ściana i zlikwidowano..." Może i na GWK się znasz ... ale o piłce nożnej to lepiej nie pisz, a może uważasz , że niedoszłe do skutku zwycięstwo Realu na Barceloną byłoby sukcesem dla piłki nożnej? Nikomu niczego nie odmawiałem, chciałem tylko podkreślić, że nie tylko ilość ale nie mniej ważna jest jakość wyrobiska bo od tego zależy m.i. jazda ludzi taśmami do i z przodka (potem ściany) transport materiału, wentylacja, klimatyzacja etc. Dlaczego jesteś oburzony pytaniami, które nikogo nie obrażają i miądzy Górnikami są tematem przy prawie każdej rozmowie?
czysty pstrowski i nic wiecej a kanapki czasami w zawal nie wrzucali jak dozor szedl
Johe czego się czepiasz. Tak jak w meczu piłkarskim nie ważne w jakim stylu ale wynik idzie w świat. Wydrążono chodnik, wybrano ściana i zlikwidowano. Jak chcesz porównać wykon jeżeli nie wiesz jakie warunki mieli koledzy z Czech. Dobrze wiem, że od warunków górniczo geologicznych zależy prowadzenie robót przygotowawczych i wydobycie. Jednak nie można odmówić kolegom z "Wesołej" trochę pochwał z wykonanej roboty. Odnośnie tego wyrobiska to były bardzo sprzyjające warunki do wykonania tak dużego postępu. Aby zaspokoić twoją ciekawość to masz odpowiedzi: 1. Przekrój chodnika - 21,7 mq. 2. W pokładzie. 3. Kombajn chodnikowy. 4. Obłożenie na zmianę: górnicy w przodku-20,ślusarz-10, elektryk-5, transport kolejką podwieszaną-10, obsługa taśmociągów-do 20,pozostali górnicy-20, osoby dozoru-8. Wszystkie ilości to około, bo kto dzisiaj to pamięta. 5. Technologia obudowy tzn. ciężar obudowy-jeżeli pracowałeś na kopalni to wiesz ile waży obudowa, rozpory z podziałką co 1m, wykładka-siatka zgrzewana. 6. Ile razy był ten chodnik wykorzystywany-jeden raz. 7. Ile razy był ten chodnik przebudowywany przed lub po przejściu ściany? Bo dużo metrów to nie zawsze znaczy dobra jakość chodnika-chodnik był w wystarczającej jakości, aby spełnić swoją rolę tj. wybrać kolejną ścianę. Z górniczym pozdrowieniem Szczęść Boże.
Linke pisze :"Kopalnia "Wesoła" - kilkanaście lat temu oddział robót przygotowawczych wykonał w ciągu miesiąca 706 m chodnika. Do dnia dzisiejszego nikt się nie zbliżył do tego wykonu" Pytania: 1.-Przekrój chodnika w mq i na jakiej głębokości prowadzony? 2. W pokładzie lub w kamienie stosunek kamień/pokład? 3. Kombajn chodnikowy lub roboty konwencjonalne? 4. Obłożenie na dobę razem górnicy,ślusarze,elektrycy i osoby odpowiedzialne (dozór)? 5. Technologia obudowy tzn. ciężar obudowy, wykładka, kotwienie, betonowanie pustki między obudową a górotworem etc. 6. Ilerazy był ten chodnik wykorzystywany(tzn. np. 2 razy najpierw jako nadścianowy a potem pościanowy lub jeszcze dodatkowo w inny sposób)? 7. Ile razy był ten chodnik przebudowywany przed lub po przejściu ściany? Bo dużo metrów to nie zawsze znaczy dobra jakość chodnika.
"wykonali nałożone na nich zadania w 100,1 proc." Traktowanie człowieka jak narzędzia, ot co.
Kopalnia "Wesoła" - kilkanaście lat temu oddział robót przygotowawczych wykonał w ciągu miesiąca 706 m chodnika. Do dnia dzisiejszego nikt się nie zbliżył do tego wykonu.
:lud: masz racje w Polsce już to było przerabiane od czasów komuny ( Pstrowski itp). A CI WYŚCIGOWCY to byli " nienajedzeni górnicy !!
Czesi takich głupków potrzebują aby rwali jak osły a jak się coś stanie to panu dziękujemy i spadaj do Polski po zasiłek a nie daj Boże coś gorszego to wtedy lament żon i dzieci. Pracować trzeba ale robić to trzeba z głową Panowie a nie wyścig szczurów