Polska Grupa Górnicza ogłosiła przetargi na prowadzenie 29 nowych składów węgla. Po ich rozstrzygnięciu liczba punktów w sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla (KDW) wzrośnie do 250 – poinformowali w poniedziałek, 19 sierpnia, przedstawiciele PGG.
Jak przypominają przedstawiciele spółki, w firmowej sieci KDW działa teraz 221 składów węgla, z których klienci mogą odbierać węgiel kupiony w sklepie internetowym PGG. Największe ich zagęszczenie występuje jak dotąd w południowej i centralnej Polsce. Otwarcie nowych 29 lokalizacji zasilić ma szczególnie te obszary, gdzie dostęp do KDW był najbardziej ograniczony. Dla wielu chętnych brak pobliskiego składu mógł stanowić barierę przy zakupie węgla z e-sklepu PGG.
Postanowiono, że po pięć nowych składów pojawi się w województwie lubelskim i mazowieckim, a po trzy nowe lokalizacje KDW otwarte zostaną w województwach wielkopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim. Nowe składy pojawią się także w Lubuskiem, Pomorskiem, na Podlasiu, Śląsku i w Małopolsce.
Po aktualizacji liczba dostępnych składów Kwalifikowanych Dostawców Węgla wzrośnie do 250 i w poszczególnych województwach będzie kształtować się następująco: dolnośląskie – 16, kujawsko-pomorskie – 9, lubelskie – 13, lubuskie – 5, łódzkie – 26, małopolskie – 24, mazowieckie – 17, opolskie – 13, podkarpackie – 16, podlaskie – 6, pomorskie – 4, śląskie – 47, świętokrzyskie – 17, warmińsko-mazurskie – 6, wielkopolskie – 27, zachodniopomorskie - 4.
- Więcej składów KDW, bliżej domu, to przede wszystkim lepsza dostępność węgla z PGG oraz większa wygoda w jego nabywaniu dla klientów. Skrócenie odległości do punktów odbioru węgla powinno także przełożyć się na dodatkowe oszczędności na kosztach transportu węgla, a tym samym obniżyć koszty ogrzewania gospodarstw domowych, które będą chciały skorzystać z oferty PGG – argumentują specjaliści Biura Sprzedaży Węgla Opałowego PGG.
Polska Grupa Górnicza to największa polska spółka węglowa. W jej skład wchodzi siedem kopalń: KWK ROW (ruchy: Chwałowice, Jankowice, Marcel, Rydułtowy), KWK Ruda (ruch Bielszowice i Halemba), KWK Piast-Ziemowit (ruch Piast i Ziemowit), KWK Bolesław Śmiały, KWK Sośnica, KWK Staszic-Wujek (ruch Murcki-Staszic i Wujek) oraz KWK Mysłowice-Wesoła. Spółka zatrudnia ok. 36,7 tys. osób.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.
Podoba mi się ten złoty piryt na zdjęciu ilustracyjnym! Prawdziwe złoto głupców (tak pogardliwie nazywano ten minerał), a w rzeczywistości dwusiarczek żelaza - główne źródło siarki w węglu