„Anna” – takim imieniem został ochrzczony pierwszy kompletny kombajn chodnikowy AM-75/BZ1, który dzisiaj (31 marca), wraz z kompletem maszyn i urządzeń, został przekazany PG Silesia przez spółkę Bumech – dowiedział się portal nettg.pl od Aleša Gavlasa, dyrektora wykonawczego ds. komunikacji i public relations w Silesii. W uroczystościach brało udział wielu zaproszonych gości w tym Ambasador Republiki Czeskiej Jan Sechter.
Przekazanie kombajnu jest istotnym momentem dla faktycznego rozpoczęcia robót przygotowawczych do udostępnienia pierwszej nowej ściany wydobywczej. Z tego powodu kombajn od razu trafił do dyspozycji spółki BZUG. Jej pracownicy będą właśnie wykonywać wszystkie prace niezbędne do uruchomienia ściany.
Jiří Paštika, członek zarządu i dyrektor generalny PG Silesia, ochrzcił kombajn symboliczną butelką szampana, wraz ze słowami: - Pędź do przodu, pracuj dzielnie i sprawnie, nadaje ci imię Anna.
Jutro kombajn przejdzie jednak prawdziwy chrzest bojowy ponieważ na 1 kwietnia zaplanowano początek jego pracy.
W uroczystości przekazania wziął udział Jan Sechter, Ambasador Republiki Czeskiej w Polsce oraz inni oficjalni goście. Spółkę Bumech reprezentował prezes Zygmunt Kosmała, a spółkę BZUG Prezes Piotr Achtelik. Na uroczystościach obecny był także dyrektor CzechTrade, Jiří Banot.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
KOMbajny bumech to zaraza chodze do ruchu jako slusarz,mam caly czas awarie i postoje!kombajny z remagu byly duzo lepsze.
to proste im wszystko wolno nauczyli sie jak kiwac polaków maja wprawe bo to samo robi bakala w czech
ten gosciu nie potrafil nawet dobrze zalozyc pasa do spodni-yyy
0statnio Silesia zyskała ponad 80mln ton wegla w swoich zasobach dzieki jednemu wnioskowi do Min. Środ. o przeklasyfikowanie pokladow. Aktualne zasoby przemysłowe PG SILESIA wynoszą ponad 130 mln ton. Proste i skuteczne dzialanie na ktore nie potrafili wpaść wlodarze z KHW
jak już to POG-8, ciekawi mnie bardzie fakt że Czechom się opłaca a nasi zamykają z powodu nie rentowności lub z czerpania pokładów, to gdzie oni znaleźli ten węgiel??? Pewnie będą tam fedrować następne 50 lat, paranoja.
Ciekawe,że Czesi mogą używać POG-6.