Górnictwo: W tym tygodniu powinien zostać wybrany nowy zarząd KGHM Polska Miedź

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

KGHM podkreśla, że sytuacja na rynku surowców nadal jest trudna. W porównaniu do analogicznego okresu ceny miedzi w pierwszym półroczu 2016 r. były niższe o 21 proc., natomiast molibdenu o 25 proc.

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

W KGHM w środę, 6 marca, mają się odbyć rozmowy z kandydatami na stanowiska w zarządzie miedziowego koncernu. To oznacza, że w środę powinien zostać wyłoniony nowy zarząd spółki. Postępowania kwalifikacyjne, które ogłosiła rada nadzorcza spółki, dotyczą stanowisk: prezesa, wiceprezesa ds. finansowych, wiceprezesa ds. rozwoju, wiceprezesa ds. produkcji oraz wiceprezesa ds. korporacyjnych. Spółka nie podała ile osób złożyło aplikacje i ile zakwalifikowało się do etapu rozmów.

Przypomnimy, że w lutym w KGHM doszło do kadrowego trzęsienia ziemi. W jego efekcie ze stanowiskami pożegnał się dotychczasowy prezes Tomasz Zdzikot oraz wiceprezesi Mateusz Wodejko i Marek Pietrzak. W związku z tym spółka ogłosiła konkurs na stanowiska menedżerskie. Aplikacje były przyjmowane do 28 lutego do godz. 12.

Jak podano w ogłoszeniu, postępowanie kwalifikacyjne było dwuetapowe – pierwszy etap objął weryfikację formalną zgłoszeń oraz ustalenie listy rankingowej kandydatów, na podstawie której rada nadzorcza wytypowała kandydatów zakwalifikowanych do drugiego etapu, to jest rozmowy kwalifikacyjnej zaplanowanej na 6 marca. Rozmowy będą obejmować „autoprezentację doświadczeń i kompetencji kandydata” oraz zagadnienia związane z funkcją, na którą aplikuje. W przypadku prezesa będzie to koncepcja zarządzania spółką. Istotna będzie także znajomość branży, w której działa KGHM i jego otoczenia biznesowego.

Przypomnijmy, że rada nadzorcza spółki 13 lutego delegowała członka rady Zbigniewa Bryję do czasowego wykonywania czynności prezesa KGHM oraz wiceprezesa ds. finansowych, wiceprezesa ds. korporacyjnych oraz wiceprezesa ds. rozwoju do czasu rozstrzygnięcia postępowań kwalifikacyjnych na stanowisko prezesa oraz co najmniej jednego z wiceprezesów, jednak na okres nie dłuższy niż trzy miesiące.

W zarządzie KGHM zasiada także Mirosław Kidoń, który jest wiceprezesem ds. aktywów zagranicznych oraz p.o. wiceprezesa ds. produkcji.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na tegoroczne wakacje wydamy średnio niemal 300 zł więcej na osobę niż rok temu

Średnio 2042 zł wyda statystyczny Polak na tegoroczne wakacje; to o niemal 300 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z badania "Wakacyjny Portfel Polaków 2026". Przeciętne gospodarstwo domowe na letni wypoczynek przeznaczy ok. 5,1 tys. zł, czyli ponad 700 zł więcej niż w 2025 r.

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów.