W piątek, 23 lutego, rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej odwołała ze stanowiska prezesa zarządu Tomasza Cudnego oraz wiceprezesa ds. handlu Sebastiana Bartosa. Równocześnie oddelegowano Pawła Rostkowskiego do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu XI kadencji.
W piątek rada nadzorcza podjęła uchwały dotyczące odwołania z dniem 23 lutego Tomasza Cudnego ze stanowiska prezesa zarządu XI kadencji (dotychczas pełniącego również obowiązki zastępcy prezesa zarządu ds. rozwoju oraz odwołania Sebastiana Bartosa ze stanowiska zastępcy prezesa zarządu ds. handlu.
Powody odwołania ww. osób nie zostały wskazane.
„Jednocześnie Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwały w sprawie: delegowania Członka Rady Nadzorczej Pana Pawła Rostkowskiego [Rostkowski] do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu XI kadencji, równocześnie powierzając mu pełnienie obowiązków Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Rozwoju. Okres delegowania został ustalony na czas od dnia 23 lutego 2024 roku do dnia 22 maja 2024 roku włącznie, jednak nie dłużej niż do dnia powołania Prezesa Zarządu, z zastrzeżeniem art. 383 § 1 Kodeksu spółek handlowych; powierzenia Panu Robertowi Ostrowskiemu [Ostrowski] pełnienie obowiązków Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Handlu od dnia 23 lutego 2024 roku do dnia powołania Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Handlu. Pan Robert Ostrowski w wyżej wskazanym okresie pozostaje również Zastępcą Prezesa Zarządu ds. Ekonomicznych JSW” – wskazano w raporcie giełdowym.
Spółka poinformowała również, że na posiedzeniu 23 lutego ukonstytuowała się rada nadzorcza JSW XI kadencji. Jej skład jest następujący: Katarzyna Bilińska (przewodnicząca), Michał Rospędek (zastępca przewodniczącego) oraz członkowie - Robert Kudelski, Artur Kisielewski, Arkadiusz Mężyk, Paweł Nieradzik, Paweł Rostkowski, Krzysztof Szlaga, Krzysztof Wrona, Arkadiusz Wypych.
JSW jest największym producentem węgla koksowego w Unii Europejskiej. Do JSW należą cztery kopalnie: trzyruchowa kopalnia Borynia-Zofiówka-Bzie, kopalnia Budryk, dwuruchowa kopalnia Knurów-Szczygłowice oraz kopalnia Pniówek. Zatrudnienie w spółce wynosi ponad 21 tys. pracowników. W 2023 r. zakłady JSW wyprodukowały prawie 13,5 mln t węgla.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.
Najważniejsze że górnikom i tak się należy pisałem już kiedyś jak na plusie to premie sobie wypłacają itd. jak na minusie to wielkie wołanie o pomoc Kopalnie nie są dobrze zarządzane i tyle w temacie tam się nic nie zmieniło od x lat po co tyle deputatu jest dawane górnikom kto pali 8ton węgla dzisiaj,róbcie tak dalej a będzie tylko lepiej rozdawnictwo i tyle już nie mówię o reszcie przypomnijcie sobie rok do tyłu jak kartki na węgiel sprzedawali nam i za ile chcieli się na nas dorobić a dzisiaj jak zmniejszył się popyt na węgiel to znowu najlepiej im pomóc tylko że my pomagamy głównie górnikom żeby mieli Barbórki,14-stki wczasy pod gruszą,kartki na stołówkę bo jemu trzeba się dać najeść bo z wypłaty by chłop nie pojadł ,on musi dostać węgiel i tak to właśnie wygląda brak oszczędności co do tego czy wam się należy to powiem krótko g...no się wam należy nie umiecie nawet zadbać o swój zakład pracy taka prawda idziecie tam i najlepiej jakby jeszcze uciec po 6godzinach i więcej was nie widać,wyciskanie z tej kopalni idzie a potem tak to się kończy Czemu nie strajkujecie żeby coś zmienić na kopalni tylko o podwyżki na które nie ma kasy
Fachowiec od fuzji , aparatczyk pisowski. ciągle mu było mało i mało i ciągnął za sobą tego płaczka... wreszcie !!!!
No cóż, nikt go żałować nie będzie. Powodów jest wiele…
Wierny pupilek pisowskie poseł Malik i po temacie.
Oddał 1.5 miliarda złotych pisiorom i to go pogrążyło