Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy odwiedził Zoljargal Jargalsaikhan, dyrektor wykonawczy Mongolskiego Stowarzyszenia Węglowego. Podczas spotkania zaprezentowany został potencjał i dokonania Głównego Instytutu Górnictwa - Państwowego Instytutu Badawczego w obszarze geofizyki i systemów obserwacji sejsmicznej, zgazowania węgla i składowania dwutlenku węgla w strukturach geologicznych.
Jak poinformowali przedstawiciele GIG wizyta odbyła się 28 sierpnia. Gość z Mongolii zwiedził Centrum Czystych Technologii Węglowych, Śląskie Centrum Radiometrii Środowiskowej oraz Centrum EPOS, największego europejskiego programu rozwoju infrastruktury badawczej w naukach o Ziemi pozwalającego lepiej zrozumieć geozagrożenia, również te związane z eksploatacją złóż.
Mongolskie Stowarzyszenie Węglowe skupia przedstawicieli mongolskich kopalń i przedsiębiorstw węglowych oraz instytucji i uczelni związanych z górnictwem.
Założony w 1925 r. Główny Instytut Górnictwa jest jednym z wiodących instytutów badawczych w Europie. Świadczy usługi dla wszystkich branż przemysłu, instytucji centralnych i samorządów lokalnych oraz dla partnerów zagranicznych. Wszystkie laboratoria badawcze Instytutu posiadają akredytacje takich jednostek jak: Polskie Centrum Akredytacji, Lloyd's Register Quality Assurance, Główny Urząd Miar, Polski Rejestr Statków.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.