Sport: Tauron sposnorem hokejowych rozgrywek ligowych i reprezentacji narodowych

1693307494 hokej liga tauron

fot: Tauron

O wsparciu hokejowych rozgrywek ligowych poinformowano w czasie konferencji, która odbyła się w ArcelorMittal Park w Sosnowcu

fot: Tauron

Tauron Hokej Liga i Tauron Liga Hokeja Kobiet to nowe nazwy krajowych rozgrywek hokejowych. To jednak nie koniec zaangażowania ze strony energetycznej spółki w tę dyscyplinę. Grupa Tauron, jak podały jej służby prasowe, przez najbliższe lata będzie także wspierała polskie reprezentacje hokejowe. Zaangażowanie w hokej na lodzie to element współpracy energetycznego koncernu z Polskim Komitetem Olimpijskim.

- Dzięki partnerstwu z Polskim Komitetem Olimpijskim będziemy w najbliższych latach blisko współpracować z hokejem na poziomie reprezentacyjnym i ligowym. Hokej jest bardzo popularny na południu Polski, gdzie koncentrujemy naszą działalność biznesową. Przypomnę, że cztery najlepsze zespoły z ubiegłego sezonu reprezentują województwo śląskie i małopolskie - wyjaśnia wiceprezes Taurona Artur Warzocha. 

- Na poziomie reprezentacyjnym nasi hokeiści awansowali w tym roku do elity. Liczymy na dobre występy naszej reprezentacji w turnieju prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026, który odbędzie się w Sosnowcu - dodaje.

W ramach zainicjowanej w lipcu współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim Tauron wspiera kilka dyscyplin sportowych, w tym właśnie polski hokej. Energetyczny lider poza rozgrywkami ligowymi mężczyzn i kobiet został też partner polskich reprezentacji oraz polskiej drużyny kobiecej Metropolia Silesia, grającej w międzynarodowej lidze European Women’s Hockey League.

Sezon rozgrywkowy 2023/2024 Tauron Hokej Ligi startuje w piątek, 8 września. Ten czas będzie dla drużyny wyjątkowy, bo w maju 2024 r. po ponad dwóch dekadach przerwy, reprezentacja Polski, w której skład wchodzą zawodnicy Tauron Hokej Ligi, zagra w mistrzostwach świata elity. Natomiast 9 września, dzień po inauguracji męskiej ligi, sezon zasadniczy i rozgrywki rozpocznie Tauron Liga Hokeja Kobiet.

- Polski hokej rozwija się, jest coraz silniejszy, także dzięki wsparciu tak potężnej firmy jak Tauron Polska Energia. Dziękuję Tauronowi za zaufanie. Tauron Hokej Liga zapowiada się pasjonująco, bo potentaci wzmocnili się, a drużyny, które w poprzednich rozgrywkach, były na dole ligowej tabeli, zbudowały mocne składy. Ten sezon jest bardzo ważny, bo zdecydowana większość reprezentantów kraju gra w naszej lidze, a w maju przyszłego roku reprezentacja Polski po 22 latach przerwy wystąpi w mistrzostwach świata elity. Terminarz ligowy został tak skonstruowany, aby w fazie play-off było mniej przerw. Reprezentanci będą mieć czas, by przejść płynnie do bezpośrednich przygotowań przed globalnym świętem hokeja w Czechach – mówi Andrzej Gut, prezes Polish Ice Hockey Events Department, spółki, która organizuje hokejowe rozgrywki w Polsce.

Jako  partner tytularny Grupa Tauron będzie wspierała ligę mężczyzn jak i kobiet polskiego hokeja na lodzie, który wymaga odpowiedniego i profesjonalnego zaplecza technicznego i personalnego.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Tragiczny wypadek w kopalni Murcki-Staszic

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek 22 czerwca w kopalni Murcki-Staszic. Jeden z pracowników podczas wiercenia otworu strzałowego został przygnieciony bryłą kamienia. Pomimo udzielonej pomocy, nie udało się go uratować.

Wzrost wynagrodzeń powinien utrzymać się blisko 6 proc.

W kolejnych miesiącach średnioroczny wzrost wynagrodzeń powinien utrzymać się blisko 6 proc. - ocenili analitycy PKO BP w komentarzu do poniedziałkowych danych GUS o wynagrodzeniu i zatrudnieniu w maju. Dodali, że informacje te są dla Rady Polityki Pieniężnej "korzystnym zestawem danych".

Rząd pracuje projektem dotyczącym skarg do sądu w sprawie programów ochrony powietrza

We wtorek rząd ma zająć się projektem ws. zapewnienia możliwości wnoszenia skarg do sądu dotyczących programów ochrony powietrza oraz usprawnienia procesu aktualizacji programów przez samorządy w okresie przejściowym, zanim wejdą w życie nowe regulacje unijne - zapowiedziała kancelaria premiera.

Zarząd woj. śląskiego otrzymał wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

Zarząd woj. śląskiego otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2025 r. – Woj. śląskie generalnie jest w dobrej kondycji, to jedno z lepszych miejsc do życia, jeżeli chodzi o nasz kraj. Natomiast, jak wszędzie, mierzymy się z jakimiś problemami – mówił po głosowaniach marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa.