Lubelski Węgiel Bogdanka poinformował o obniżeniu tegorocznego celu produkcyjnego – z 8,3 mln ton do 7 mln ton węgla handlowego. Jak wskazali przedstawiciele górniczej spółki powodem jest zmniejszenie zapotrzebowania na węgiel ze strony elektrowni.
O obniżeniu celu produkcyjnego LW Bogdanka poinformowała w komunikacie z 25 lipca br.
„W związku z otrzymaniem informacji o zmniejszeniu zapotrzebowania na węgiel ze strony elektrowni należących do GK Enea o ok. 1,05 mln ton +/- 15 proc. w stosunku do wartości wynikających z obowiązujących na bieżący rok wolumenów, jak również biorąc pod uwagę realizację produkcji węgla kamiennego w pierwszym półroczu na poziomie 3,27 mln ton, będącej pod presją zdarzeń geologicznych, które miały miejsce pod koniec 2022 r. i w trakcie pierwszego półrocza 2023 r., podjęto decyzję o aktualizacji celu produkcyjnego i dostosowaniu go do zaistniałych okoliczności” – wskazali przedstawiciele spółki.
Jak poinformowano, w związku z tym spółki podjęła decyzję o aktualizacji celu produkcyjnego ustalając go na poziomie ok. 7 mln ton węgla handlowego. Wcześniej LW Bogdanka deklarowała produkcję na poziomie 8,3 mln ton węgla.
„Aktualizacja, o której mowa powyżej, ma na celu optymalizację działalności operacyjnej spółki, tj. redukcję ryzyk wynikających z konieczności znacznego przyspieszenia prowadzenia eksploatacji w sytuacji rynkowej, która nie daje gwarancji zbytu wyprodukowanego węgla handlowego” – napisano w komunikacie.
LW Bogdanka to jedyna kopalnia, która prowadzi wydobycie w Lubelskim Zagłębiu Węglowym.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.