Wystawa, warsztaty tworzenia lalek i misiów dla dzieci, a także zwiedzanie stałej ekspozycji muzeum – tak w skrócie będzie wyglądała Noc Muzeów w Rudzie Śląskiej. Już w najbliższą sobotę, 13 maja, swoje podwoje dla zwiedzających otworzy Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka. W tegorocznym wydarzeniu weźmie również udział Muzeum im. dr Pelagii Kwapulińskiej działające przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Kochłowiach. Udział w rudzkiej Nocy Muzeów jest bezpłatny - poinformował portal netTG.pl Krzysztof Piecha z Urzędu Miasta Ruda Śląska.
W Muzeum Miejskim przy ul. Wolności 26 tegoroczna Noc Muzeów rozpocznie się o godz. 16.00 otwarciem wystawy „Lalki i Miśki z Dworca Dobrych Myśli” z kolekcji: Ewy i Jagody Liszki, Anity Michałowskiej i Brunona Zielonki. Z kolei o godz. 17.00 dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach „Fabryka zabawek”, podczas których stworzą własne lalki i misie. Dla osób, które nie zdążą na otwarcie wystawy, będzie możliwość indywidualnego jej zwiedzania od godz. 17.00 do 23.00. Na tym jednak nie koniec muzealnych atrakcji.
- W Noc Muzeów tradycyjnie dla zwiedzających dostępna będzie także nasza stała ekspozycja „Czas to pieniądz. Historia cywilizacji i ekonomii na przykładzie Rudy Śląskiej”. Na zwiedzanie z przewodnikiem zapraszamy o godz.: 19.00, 20.00 i 21.30 – mówi Krzysztof Gołąb, dyrektor Muzeum Miejskiego im. M. Chroboka w Rudzie Śląskiej. – Natomiast o godz. 18.00 wszystkie dzieci zachęcamy do zwiedzania ekspozycji w ramach „Wieczorynki w muzeum” – dodaje.
Organizatorzy proszą jednak o rezerwację miejsc pod nr tel. 32 248 44 57 lub osobistą w siedzibie muzeum. Liczba miejsc jest ograniczona.
Warto wspomnieć, że multimedialna wystawa „Czas to pieniądz. Historia cywilizacji i ekonomii na przykładzie Rudy Śląskiej" kładzie nacisk na rozwój wiedzy z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości w oparciu o historię obecnej Rudy Śląskiej. Dzieje miasta pokazane zostały przez pryzmat rewolucji przemysłowej i dynamicznego rozwoju gospodarki. Na wystawie zgromadzono wiele ciekawych eksponatów, które niewątpliwie, atrakcyjnie obrazują przeszłość mieszkańców Rudy Śląskiej.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.