Polska Grupa Górnicza (PGG), współpracująca ze 137 składami węgla w całej Polsce, szuka partnerów - kwalifikowanych dostawców tego paliwa - w kolejnych regionach. Ogłoszone w ostatnim czasie przetargi dotyczą województw: śląskiego, wielopolskiego, łódzkiego i małopolskiego.
Licząca dziś 137 sprzedawców w całym kraju sieć kwalifikowanych dostawców węgla PGG ulegnie wkrótce podwojeniu. Celem zmian jest wzmocnienie obsługi obszarów kraju, w których węgiel jest najbardziej poszukiwany przez odbiorców indywidualnych - poinformował rzecznik największej górniczej spółki Tomasz Głogowski.
W ostatnich tygodniach ogłoszono przetargi na prowadzenie 33 nowych składów w województwach wielkopolskim i łódzkim oraz 27 nowych składów w województwie śląskim. W minionych dniach PGG ogłosiła natomiast postępowanie, mające wyłonić podmioty prowadzące sześć nowych składów w województwie małopolskim. Oferty składać można do 27 kwietnia br.
Grupa zakłada, że po rozstrzygnięciu przetargu nowy punkt sprzedaży prowadzony przez kwalifikowanego dostawcę powstanie w powiecie wadowickim, a trzy dodatkowe składy mają działać w powiecie oświęcimskim (w Kętach, Osieku lub Brzeszczach; w Zatorze, Przeciszowie lub Polance Wielkiej; w Oświęcimiu lub Chełmku).
W powiecie nowotarskim skład kwalifikowanego dostawcy ma działać w lokalizacji, skąd można obsłużyć następujące miejscowości: Lipnica Wielka, Jabłonka, Spytkowice, Raba Wyżna, Rabka-Zdrój, Szaflary, Nowy Targ, Ochotnica Dolna, Czorsztyn, Łapsze Niżne, Krościenko nad Dunajcem lub Szczawnica. Natomiast w powiecie suskim nowy skład obsłuży Jordanów, Bystrą-Sidzinę, Zawoję, Stryszawę, Zembrzyce, Suchą Beskidzką, Budzów i Maków Podhalański.
Szczegółowe informacje o postępowaniach przetargowych PGG publikuje na firmowej stronie internetowej pod adresem https://www.pgg.pl/strefa-korporacyjna/dostawcy/profil-nabywcy/przetargi.
Przetargi dotyczące wyłonienia kwalifikowanych dostawców węgla w kolejnych województwach będą systematycznie uruchamiane w kolejnych tygodniach.
Sieć kwalifikowanych dostawców węgla została wykorzysta w programie dystrybucji węgla za pośrednictwem samorządów. Składy dostarczają też klientom węgiel kupowany w sklepie internetowym PGG. Po kolejnej modernizacji e-sklepu, jego klienci zyskają dostęp do znacznie większej liczby informacji o składach kwalifikowanych dostawców, m.in. o cenach usług i godzinach otwarcia. Dane będą na bieżąco aktualizowane.
6 marca PGG podniosła z 3 do 5 ton limit zakupów węgla w sklepie internetowym. Po zakończeniu programu sprzedaży węgla samorządom, w e-sklepie ponownie pojawi się węgiel luzem, więcej będzie też paczkowanego ekogroszku - zapowiedziała firma.
Obecnie kończy się realizacja ogólnopolskiego programu dystrybucji węgla opałowego dla mieszkańców za pośrednictwem gmin, w ramach którego PGG dostarcza blisko 900 samorządom ok. 1,3 mln ton węgla. Zakończenie przedsięwzięcia pozwoli na stopniowe odnowienie pełnej oferty węgla w sprzedaży przez internet: w e-sklepie ponownie pojawią się pozostałe sortymenty węgla luzem, a także w większej niż dotąd ilości - ekogroszki workowane. PGG pracuje nad ofertą, która zapewni klientom zakup krajowego węgla o gwarantowanej jakości po gwarantowanej cenie producenta.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.