REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
17 września 2022 16:00 Materiały prasowe

Wizja nowoczesnego górnictwa – targi w kolorze zieleni

Tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonali prezes Iwona Gramatyka, wiceminister Piotr Pyzik i prezydent Katowic dr Marcin Krupa
fot: Materiały prasowe

Przez cztery dni, od 6 do 9 września 2022 r., już po raz dziewiętnasty Katowice zostały gospodarczą stolicą Europy, goszcząc uczestników Międzynarodowych Targów EXPO KATOWICE Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego – największej i najbardziej prestiżowej ekspozycji wystawienniczej przemysłu ciężkiego, w tym branży górniczej, energetycznej i hutniczej.


Uroczystość otwarcia targów zgromadziła licznych gości oraz wystawców.

Tegoroczne targi zyskały szerszą formułę i nowe profesjonalne segmenty wystawiennicze. Pod wiodącą nazwą: Międzynarodowe Targi EXPO KATOWICE Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego odbyły się także: Targi B2Energy, Targi EcoDom oraz Targi Maszyn i Urządzeń.

Powróciło, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, wydarzenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i na terenie wystawowym przy Spodku w Katowicach, na którym nie mogło zabraknąć nikogo liczącego się w branży. Zwłaszcza, że targi odbyły się w szczególnym momencie historycznym i geopolitycznym, gdy całe środowisko przemysłu górniczego i energetycznego stoi przed nie lada wyzwaniem – zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Targi stały się idealnym miejscem do rozpoczęcia debaty na temat przyszłości, ale i teraźniejszości, górnictwa w Polsce i Europie, gdyż właśnie taka formuła sprzyja dyskusji, wymianie poglądów i wypracowywaniu kompromisów oraz propozycji rozwiązań przewidywanego kryzysu energetycznego.

Dodatkowo warto podkreślić, że na tegorocznej edycji targów, oprócz części ekspozycyjno-wystawienniczej, zaprezentowano atrakcyjną i bogatą w wydarzenia część konferencyjno-panelową, m.in.: „Silesian Energy Storage Forum 2022” z panelami dyskusyjnymi nt. śląskiego systemu magazynowania energii – organizowaną przez Instytut Techniki Górniczej KOMAG, poświęconą magazynowaniu energii; „Metan z kopalń węgla kamiennego – stan aktualny i wyzwania” – organizowaną przez Międzynarodowe Centrum Doskonałości do spraw Metanu z Kopalni Węgla w Polsce wraz z GIG i JSW SA; a także konferencję „Ekologiczne źródła ciepła i paliwa stałe, czy kompromis jest możliwy?” – organizowaną przez Zakłady Badań i Atestacji „ZETOM”.

Odbyła się również ciekawa debata pt. „Węgiel jest nadal potrzebny”, z udziałem podsekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Piotra Pyzika, europosła Grzegorza Tobiszowskiego, prezesa PGG Tomasza Rogali i prezesa Węglokoksu Tomasza Heryszka. Moderatorem debaty był zastępca redaktora naczelnego Dziennika Zachodniego Jędrzej Lipski.

Ponadto odbył się 5. Polski Kongres Górniczy – jakże ważne wydarzenie, którego nie mogło zabraknąć na Targach EXPO KATOWICE. Ciekawym i równie ważnym głosem podczas debat były prezentacje projektów rozwojowych Lasów Państwowych, m.in. „Lasy energii”, „Leśne gospodarstwa węglowe” i „Mała retencja”.

Należy podkreślić, że Lasy Państwowe po raz pierwszy wystąpiły jako wystawca, ze swoim oryginalnym stoiskiem i prezentacjami na Targach EXPO KATOWICE, co podkreśliło zielono-czarny charakter wydarzenia i otwartość branży przemysłu górniczego i energetycznego na ekologiczne rozwiązania i współpracę z instytucjami „zielonymi”.

– Następuje ciągły rozwój targów i poszerzenie listy krajów, z których przyjeżdżają wystawcy. Podczas tej edycji było ponad 200 wystawców z 13 krajów świata. Po raz pierwszy uczestniczyły w wydarzeniu, jako wystawcy, firmy ze Stanów Zjednoczonych i Indii. Uważam, że to ogromny sukces. Należy jednak podkreślić, że sukces osiągnęły te firmy i instytucje, które były wystawcami na tegorocznym wydarzeniu. To głównie zasługa liderów tych firm – prezesów oraz kadry menedżerskiej, która w tym trudnym czasie kryzysu, związanego z pandemią i sytuacją geopolityczną, bezpiecznie przeprowadziła firmy przez te zawirowania i dzisiaj nadal istnieją na rynku i mogły zaprezentować swoją ofertę na targach. Firmy te zasługują na ogromny szacunek – podkreśliła prezes EXPO Katowice SA Iwona Gramatyka.

Przed otwarciem Targów EXPO Katowice odbyła się konferencja prasowa.

 

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (0) pokaż wszystkie
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
CZĘSTO CZYTANE
Odnaleźli złoty pociąg? Do prezydenta Wałbrzycha wpłynęło pismo w sprawie jego wydobycia
16 czerwca 2025
19.4 tys. odsłon
NAJPOPULARNIEJSZE - POKAŻ
NAJPOPULARNIEJSZE - POKAŻ
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - UNDER]