Solidarni z Ukrainą w Galerii Szyb Wilson

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Wystawa zostanie zaprezentowana w galerii Szyb Wilson

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

W sobotę 14 maja w Galerii Szyb Wilson odbędzie się wydarzenie „Solidarni z Ukrainą. Normalnie żyć” z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc walczącej z rosyjskim najeźdźcą Ukrainie.

W programie m.in. koncert zespołów „Roboty na wysokości” oraz ukraińskiego „Czarnobrywca”, aukcja dzieł sztuki z kolekcji Galerii Szyb Wilson, wykład prof. Irmy Koziny „Muraliści w proteście przeciwko wojnie na Ukrainie, Ulica jako galeria sztuki politycznie zaangażowanej".

 Podczas imprezy odbędzie się również zbiórka środków czystości i higieny oraz warsztaty plastyczne dla dzieci.

Organizatorzy zapraszają do Galerii Szyb Wilson (Katowice, ul. Oswobodzenia 1). Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa trzy godziny.

Szczegółowy program wydarzenia na plakacie w zamieszczonym poniżej pliku.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Motyka: Pakiet CPN będzie obowiązywał do końca sierpnia

Niższe ceny paliw w ramach pakietu Ceny Paliwa Niżej będą obowiązywać do końca sierpnia, bo na tyle pozwoliło finansowanie z budżetu - poinformował w sobotę minister energii Miłosz Motyka. Dodał, że rząd nie przewiduje przedłużenia tego pakietu.

Tauron i Tychy chcą współpracować przy wodorze w transporcie

List intencyjny ws. wykorzystania wodoru odnawialnego, w tym wodoru RFNBO, na potrzeby rozwoju niskoemisyjnego transportu publicznego w Tychach podpisały w piątek spółka Tauron H2 oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach - wynika z informacji Taurona.

Korski: Historia i polityka historyczna

Nic dzisiaj o bieżącej polityce nie napiszę, bo wzajemne dogryzania mnie zmęczyły i nie posuwają naszych polskich spraw. Gdzieś tam jednak pojawiają się dwa terminy: historia i polityka historyczna. Intuicyjnie to pierwsze słowo znamy, jak się wydaje, dobrze i rozumiemy chyba tak samo. 

Wakacje we wrześniu nawet o ponad 30 proc. tańsze niż w sierpniu

Pobyt w popularnych hotelach we wrześniu może być nawet o ponad 30 proc. tańszy niż w sierpniu; rośnie też popularność wyjazdów poza wakacyjnym szczytem - wynika z analiz firm z branży turystycznej. Po sezonie turyści wybierają głównie słoneczne kierunki - m.in. Grecję, Turcję, Egipt i Włochy.