Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Silesia 2030 w obiektywie portalu netTG.pl
23 marca 2023
Najwyższa hałda góruje na Śląsku
21 marca 2023
Maratończyk z górniczym rodowodem
19 marca 2023
Historia kobiet z przeróbki
11 marca 2023
Co one robią w kopalniach?
8 marca 2023
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
27 stycznia 2022 Portal gospodarka i ludzie autor: MD

Innowacje: Pomysły pracowników PGE GiEK przełożyły się na konkretny efekt finansowy

Wśród innowacji zgłoszonych w 2021 r. znalazła się m.in. istotna dla obszaru utrzymania ruchu i przynosząca zyski optymalizacja procesu uruchamiania kotłów Elektrowni Dolna Odra
fot: zedolnaodra.pgegiek.pl

Pracownicy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w minionym roku zgłosili 141 innowacji, które przyczyniły się do usprawnienia codziennej pracy. Jak poinformowały służby prasowe spółki, efekt ekonomiczny wdrożonych rozwiązań został oszacowany na prawie 2,3 mln zł. Usprawniły one nie tylko pracę kopalń i elektrowni, ale również wpłynęły na minimalizowanie oddziaływania działalności wydobywczo-wytwórczej na środowisko naturalne.

Stosowanie nowych rozwiązań technologicznych oraz wdrażanie innowacji racjonalizatorskich i usprawniających wpływa nie tylko na rozwój spółki. Pozwala także na zwiększenie bezpieczeństwa pracy, optymalizację skomplikowanych procesów, co w rezultacie przynosi spółce wymierne korzyści ekonomiczne.

- Powstające innowacje są jedną z najważniejszych cech przedsiębiorstwa, a aktywność przedsiębiorcy innowatora i powstająca dzięki temu nowa wartość stymulują rozwój gospodarczy. W PGE GiEK od lat stawiamy na nowoczesne technologie, które wdrażane są we wszystkich oddziałach spółki, przynosząc wiele korzyści. Przykładem jest np. wdrożony w kopalni Turów system pozwalający na automatyczną eliminację źródła ognia lub wczesne jego wykrywanie na przenośnikach taśmowych czy wykorzystanie w Elektrowni Bełchatów drona do przeprowadzania inspekcji kotłów energetycznych, w których spalany jest zmielony węgiel – wymienia prezes PGE GiEK Andrzej Legeżyński.

Wypracowany w spółce system funkcjonowania obszaru innowacji zachęca pracowników do włączenia się w proces tworzenia nowych rozwiązań.

- Ten specyficzny obszar, wspierający rozwój innowacyjności w firmie, jest częścią szerszej kultury organizacji. Pozytywna kultura innowacji zachęca, motywuje i daje narzędzia pracownikom, zwiększając zdolności spółki do tworzenia lepszych rozwiązań zarówno technologicznych, jak i organizacyjnych – podkreśla prezes Legeżyński.

Jak informują służby prasowe spółki, we wszystkich oddziałach każdego roku pojawiają się nowe propozycje rozwiązań usprawniających bieżące funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Są one opiniowane pod kątem merytorycznym, a następnie rozpatrywane i oceniane na podstawie zebranych opinii ekspertów, raportu z badań oraz przewidywanych efektów ekonomicznych.

Wśród innowacji zgłoszonych w 2021 r. znalazły się m.in. istotna dla obszaru utrzymania ruchu i przynosząca zyski optymalizacja procesu uruchamiania kotłów Elektrowni Dolna Odra, modernizacja stanowiska obsługi alarmów technicznej ochrony mienia w Centrum Monitorowania Alarmów czy wizualizacja stanów pracy w kabinach operatów wykorzystana przy opracowaniu systemu sterowania koparek SRs 2000.

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Więcej z kategorii
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (0) pokaż wszystkie
  • VYDGB
    user

REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
CZĘSTO CZYTANE
Górnicy z dodatkową nagrodą. Prawie dwuipółkrotność miesięcznego wynagrodzenia
23 marca 2023
8964 odsłon
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - UNDER]