REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
12 maja 2021 14:52 Portal gospodarka i ludzie autor: KAJ 1 tys. odsłon

Jako duży pracodawca GK KGHM wpływa też na rynek pracy i rozwój społeczno-ekonomiczny Dolnego Śląska i całej Polski

fot: ARC

Ukazał się nowy numer Górniczej (19). Na 1 stronie Aldona Minorczyk Cichy pisze o transformacji górnictwa. Skutki zamykania kopalń, konieczność przygotowania terenów pod nowe inwestycje, które dadzą nowe miejsca pracy spadnie na barki samorządów.

Kolejna wielka inwestycja w kopalni ROW. Ruch Jankowice realizuje budowę zbiornika retencyjnego węgla. Gdzie będzie usytuowany? O tym warto przeczytać w artykule Kajetana Berezowskiego na stronie 2.  Większość organizacji związkowych, które parafowały umowę społeczną dla górnictwa, zakończyła już procedury związane z jej akceptacją przez organy statutowe związków, co otwiera drogę do podpisania dokumentu. Kiedy to nastąpi? Podobno w połowie maja. O tym z kolei pisze Jacek Madeja także na 2 stronie Górniczej.

Polska jest jednym z najważniejszych na świecie krajów pod względem zasobności złóż miedziowych, a za sprawą Grupy Kapitałowej KGHM również wydobycia tego surowca. To właśnie KGHM poświęcamy w aktualnej Górniczej najwięcej miejsca. Prowadzone w Grupie inwestycje w badania, rozwój i sprawne zarządzanie budują konkurencyjność gospodarki narodowej.

Jako duży pracodawca GK KGHM wpływa też na rynek pracy i rozwój społeczno-ekonomiczny Dolnego Śląska oraz całej Polski. O tym więcej przeczytać można na stronie 4. Na tej samej stronie polecamy materiał o czerwonym metalu i zielonej energii i czterech filarach planowania strategicznego: elastyczności, efektywności, ekologii i e-przemysłowi.

Miedziany mural na jubileusz. O co chodzi w szczegółach? - Mural jest oszczędny w formie, ale w symboliczny sposób odzwierciedla tożsamość Zagłębia Miedziowego i KGHM. Pokazujemy w nim nasze związki z górnictwem i opowiadamy o przeszłości i przyszłości – podkreśla Marcinkowska-Bartkowiak. Bliżej piszemy o muralu na stronie 5. Przy okazji polecamy artykuł o jubileuszu KGHM. Z powodu sytuacji epidemicznej i wynikających z niej obostrzeń sanitarnych część wydarzeń i uroczystości 60. rocznicy powstania KGHM Polska Miedź odbyła się i odbywa z wykorzystaniem internetu.

– Jeśli transformacja energetyczno-społeczno-gospodarcza ma być sprawiedliwa, to powinna być szeroko konsultowana, uwzględniająca uwagi każdej strony i grupy społecznej, a dokumenty powinny zawierać precyzyjne i spójne zapisy – uważa przewodnicząca Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce i prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman.

Warto przeczytać o problemie szerzej na str. 7. Również na str. 7 Aldona Minorczyk-Cichy  porusza sprawę firm okołogórniczych, które przygotowują się na zmiany w górnictwie. Stronę 8 Górniczej poświęcamy jak zwykle kulturze. Tym razem przedstawiamy szerokie plany fonograficzne utalentowanego artysty z Rydułtów: Dawida Klimanka w artykule Jak szaleć, to szaleć.

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Więcej z kategorii
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (0) pokaż wszystkie
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
CZĘSTO CZYTANE
Związkowcy zwrócili się do zarządu górniczej spółki o wypłatę zaliczki nagrody z zysku
17 listopada 2025
20.4 tys. odsłon
NAJPOPULARNIEJSZE - POKAŻ
NAJPOPULARNIEJSZE - POKAŻ
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - UNDER]