W bazach paliw PERN w Dębogórzu i Rejowcu do eksploatacji trafiły cztery zbiorniki o łącznej pojemności 128 tys. m sześc. W efekcie, realizując Program Megainwestycji, spółka zakończyła drugi etap rozbudowy pojemności magazynowych na produkty naftowe. Ruszył już etap trzeci.
- Aż 13 nowych zbiorników na paliwa o pojemności 350 tys. metrów sześc. w cztery lata - takim wynikiem może poszczycić się PERN, lider logistyki paliwowej i surowcowej w Polsce - przekazała spółka, informując we wtorek o szczegółach wykonanych oraz prowadzonych tam przedsięwzięć, które zwiększają bezpieczeństwo energetyczne państwa.
Jak ocenił pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski, PERN zrealizował plany inwestycyjne w założonym terminie. Nowe magazyny o pojemności 350 tys. metrów sześc. w istotny sposób wpływają na nasze bezpieczeństwo dostępu do paliw - podkreślił.
Naimski zwrócił uwagę, że mimo trwającej od roku pandemii koronawirusa, PERN systematycznie przekazuje do eksploatacji kolejne zaplanowane inwestycje. Jestem spokojny o to, że także pojemności w ramach trzeciego etapu rozbudowy baz paliw PERN trafią niebawem do użytku i wzmocnią możliwości PERN - oświadczył pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, cytowany w komunikacie spółki.
Jak oznajmił PERN, do eksploatacji trafiły właśnie cztery nowe zbiorniki - po dwa w bazie paliw w Dębogórzu i w Rejowcu o łącznej pojemności 128 tys. metrów sześc. Spółka podała przy tym, że owe zbiorniki w Dębogórzu i Rejowcu to ostatnie elementy drugiego etapu rozbudowy baz paliw, należącego do Programu Megainwestycji PERN.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.