Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który wszczął przymusową restrukturyzację Idea Banku, zakłada, że maksymalna kwota dotacji dla Banku Pekao SA wyniesie do 218 mln zł - poinformował prezes BFG Piotr Tomaszewski.
Bank Pekao spodziewa się, że około 40 proc. zakładanych synergii zostanie osiągniętych w ciągu dwóch najbliższych lat po przejęciu Idea Banku - poinformował p.o. prezesa Pekao Leszek Skiba.
Bank Pekao szacuje w ciągu 10 lat synergie kosztowe wynikające z przejęcia Idea Banku na ok. 300 mln zł w ujęciu NPV - podał bank w komunikacie.
Przejęcie Idea Banku w ramach przymusowej restrukturyzacji nie wpływa na potencjał dywidendowy Banku Pekao SA. Struktura przejęcia pozwala zminimalizować jego wpływ na profil płynnościowy i kapitałowy Pekao, a pełna integracja operacyjna ze strukturami banku spodziewana jest do końca IV kwartału 2021 roku - poinformował Pekao w komunikacie prasowym.
W poniedziałek zostanie złożone odwołanie od decyzji BFG w sprawie przymusowej restrukturyzacji Idea Banku do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie - poinformował główny akcjonariusz Idea Banku i przewodniczący jego rady nadzorczej Leszek Czarnecki. Ocenił, że decyzja BFG jest pogwałceniem prawa.
Leszek Czarnecki, główny akcjonariusz Idea Banku, poinformował "Wyborczą", że jest poruszony i wstrząśnięty decyzją o przymusowej restrukturyzacji banku i przejęciu go przez Pekao.
Przejęcie Idea Banku przez Bank Pekao w drodze przymusowej restrukturyzacji to najbezpieczniejsze rozwiązanie, które pozwala uniknąć upadłości i związanych z nią negatywnych skutków dla klientów banku i sektora finansowego w Polsce. Jedynym alternatywnym scenariuszem była upadłość banku - napisano w komentarzu Urzędu KNF.
Tomasz Styczyński i Grzegorz Olszewski złożyli rezygnacje z funkcji wiceprezesów Banku Pekao z powodu "odmiennej wizji rozwoju banku" - poinformował bank w komunikacie.
Aktualizacja strategii grupy kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zostanie ogłoszona w I kwartale 2021 r. - powiedział PAP prezes PGNiG Paweł Majewski. Prace nad dokumentem są praktycznie na finiszu - dodał.
AmRest uzyskał zwolnienie z konieczności spełnienia wymogów dotyczących utrzymania wskaźników, takich jak dźwignia finansowa i wskaźnik pokrycia odsetek za czwarty kwartał 2020 oraz pierwszy, drugi i trzeci kwartał 2021 - podała spółka w komunikacie.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.