Przewodnik po miejscach i możliwościach woj. śląskiego służących poprawie zdrowia opracowała Śląska Organizacja Turystyczna. Publikacja "Śląskie. Po zdrowie" uwzględnia nie tylko szpitale specjalistyczne i ośrodki rehabilitacje, ale też zdrową kuchnię regionalną i atrakcje turystyczne.
Jak wynika z informacji przesłanej w poniedziałek, 7 grudnia, przez Agnieszkę Czaruchę-Łach ze Śląskiej Organizacji Turystycznej, przewodnik pokazuje region pod kątem jego zasobów służących poprawie zdrowia, a także zachęca do prozdrowotnej aktywności, z wykorzystaniem rozwiniętej bazy medycznej oraz naturalnych walorów krajobrazowych i kulturowych regionu.
"W ten sposób podpowiadamy mieszkańcom i turystom do nas przyjeżdżającym, jaką ofertę nakierowaną na prozdrowotne formy wypoczynku posiada nasz region" - zaznaczył cytowany w poniedziałkowej informacji prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej Adam Wawoczny.
"Siłą i wizytówką woj. śląskiego jest medycyna. Leczenie obejmuje tu pełen zakres specjalizacji, co ma swoje odzwierciedlenie w rankingach najlepszych polskich szpitali. Dodatkowo bogata baza lecznictwa uzdrowiskowego i turystyczne atrakcje czynią z naszego regionu wspaniałe miejsce dla pacjentów i ich rodzin" - ocenił Wawoczny.
Przewodnik zawiera informacje szpitalach i klinikach specjalistycznych w woj. śląskim, sposobach powrotu do zdrowia i sprawności fizycznej w okresie rekonwalescencji, ośrodkach uzdrowiskowych i rehabilitacyjnych, zdrowej kuchni regionalnej i atrakcjach turystycznych w regionie. Wraz z opracowaniem przewodnika powstała strona internetowa pozdrowie.slaskie.travel.
Śląska Organizacja Turystyczna powstała z inicjatywy m.in. Urzędu Marszałkowskiego Woj. Śląskiego oraz izb turystyki: górnośląskiej i beskidzkiej. Zadaniem organizacji jest promocja województwa jako regionu o zróżnicowanym krajobrazie przyrodniczym oraz bogactwie pomników historii i kultury.
Śląska Organizacja Turystyczna jest koordynatorem bądź współkoordynatorem serwisu: slaskie.travel wraz z serwisami regionalnymi, szlaków tematycznych: kulinarnego "Śląskie Smaki" (wraz z konkursem o tej nazwie), Orlich Gniazd (wraz ze świętem Juromanią), zabytków techniki (wraz ze świętem Industriadą) czy architektury drewnianej woj. śląskiego.
Ostatnio Śląska Organizacja Turystyczna podjęła się popularyzacją turystyki kajakowej w regionie. Do końca listopada br. miała oznakować prawie 100 km szlaków kajakowych na Warcie i Liswarcie - dwóch pierwszych z pięciu zinwentaryzowanych dotąd pod tym kątem rzek woj. śląskiego. W 2021 r. zaplanowano oznakowanie Białej Przemszy, Rudy i Odry oraz zaudytowanie kolejnych.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.