PGE Obrót z Rzeszowa, zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych w ciągu miesiąca wyłącznie zdalnej obsługi klientów odebrała ponad 130 tys. połączeń. Spółka podpisała też zdalnie 14 tys. umów.
Z uwagi na zagrożenie koronawirusem i bezpieczeństwo klientów oraz pracowników spółka miesiąc temu zamknęła Biura Obsługi Klienta, przenosząc całą obsługę do kanałów zdalnych. Klienci za pomocą telefonu lub internetu mogą zrealizować większość spraw związanych z zakupem energii elektrycznej, w tym również podpisać nową umowę.
Jak poinformował prezes PGE Obrót Robert Choma, w ciągu miesiąca kilkukrotnie wzrosła liczba spraw realizowanych drogą mailową i telefoniczną. Jak podała spółka obsłużono 50 tys. maili, odebrano ponad 130 tys. połączeń od klientów oraz przyjęto do realizacji 14 tys. umów.
- Nasi konsultanci realizują dziennie kilkanaście tysięcy spraw. Widzimy, że klienci najchętniej wybierają kontakt telefoniczny, co w obecnej sytuacji może powodować nieco dłuższy niż zazwyczaj czas oczekiwania na połączenie - podkreślił Choma.
Prezes PGE Obrót przypomniał, że wiele kwestii związanych z energią elektryczną nie wymaga kontaktu z infolinią. Można wybrać również drogę elektroniczną i skorzystać z PGE eBOK, przesłać wiadomość na serwis@gkpge.pl albo skorzystać z eFormularzy.
PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej i ciepłowniczej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln klientów.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.