Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.97 PLN (-0.09%)

KGHM Polska Miedź S.A.

275.00 PLN (+1.10%)

ORLEN S.A.

130.54 PLN (+2.79%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.70 PLN (+1.49%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.14 PLN (+1.04%)

Enea S.A.

21.80 PLN (0.00%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

28.55 PLN (-3.22%)

Złoto

4 609.15 USD (+2.03%)

Srebro

73.35 USD (+2.10%)

Ropa naftowa

94.22 USD (-2.22%)

Gaz ziemny

2.85 USD (-0.63%)

Miedź

5.55 USD (+0.41%)

Węgiel kamienny

128.55 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.97 PLN (-0.09%)

KGHM Polska Miedź S.A.

275.00 PLN (+1.10%)

ORLEN S.A.

130.54 PLN (+2.79%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.70 PLN (+1.49%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.14 PLN (+1.04%)

Enea S.A.

21.80 PLN (0.00%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

28.55 PLN (-3.22%)

Złoto

4 609.15 USD (+2.03%)

Srebro

73.35 USD (+2.10%)

Ropa naftowa

94.22 USD (-2.22%)

Gaz ziemny

2.85 USD (-0.63%)

Miedź

5.55 USD (+0.41%)

Węgiel kamienny

128.55 USD (0.00%)

Koleje Śląskie: autobusy zastępcze na linii do Wisły

2019 04 02 news elf 2 11

fot: Koleje Śląskie

Koleje Śląskie odebrały najpojemniejszy czteroczłonowy skład zamówiony w Pesie

fot: Koleje Śląskie

Od 16 marca z uwagi na remont linii kolejowej do Wisły połączenia w tym kierunku będą się odbywały z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej. Jak poinformowali przedstawiciele Kolei Śląskich, chcąc maksymalnie zminimalizować niedogodności dla podróżnych, Zastępcza Komunikacja Autobusowa będzie kursowała w dwóch wariantach.

Autobusy zastępcze na linii do Wisły będą kursować na dwóch trasach: czerwonej i zielonej. Pierwsza z nich to linia dowożąca do Wisły, jest to kurs przyspieszony, gdzie przesiadka na autobusy będzie zapewniona w Bielsku-Białej. Korzystanie z tego wariantu KŚ polecają osobom, które chcą dojechać np. do Wisły, Ustronia czy Skoczowa. Druga linia – zielona dowożąca do stacji pośrednich – będzie obsługiwać wszystkie te stacje i przystanki, gdzie według rozkładu jazdy zatrzymywały się pociągi. W związku z tym ta linia jest dedykowana pasażerom, którzy podróżują w kierunku miejscowości leżących poza główną drogą, jak np. Goleszów, Pierściec, Zaborze i Zabrzeg. Przesiadki na autobusy linii zielonej będą zapewnione w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak zaznaczyli przedstawiciele KŚ, dodatkowo będą się starać wprowadzić również specjalne autobusy na weekendy, które będą kursować z myślą o osobach podróżujących z rowerem. W związku z utrudnieniami wzmocnieniony ma zostać również zespołu infolinii oraz zapewnieni informatorzy w pierwszym okresie obowiązywania zmian.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Farma wiatrowa Nowa Brzeźnica przyłączona do systemu

Farma wiatrowa Nowa Brzeźnica została przyłączona do krajowego systemu elektroenergetycznego - przekazał w środę Tauron w informacji prasowej. Farma o mocy 19,6 megawatów jest szesnastą należącą do koncernu i trzecią w woj. łódzkim.

Orlen ponownie obniżył hurtowe ceny paliw

Orlen obniżył w środę ceny hurtowe paliw, w tym benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 30 zł za metr sześc., a oleju napędowego Ekodiesel o 118 zł za metr sześc. - wynika z danych publikowanych przez koncern. Poprzednio ceny hurtowe paliw zmieniły się tam we wtorek i była to też obniżka.

Prof. Marek Gzik: Innowacje i nauka to dziś kwestia bezpieczeństwa państwa

Świat wszedł w okres narastającej niestabilności, a Polska musi umieć odnaleźć się w rzeczywistości, w której bezpieczeństwo gospodarcze, technologiczne i polityczne coraz mocniej się ze sobą splatają.

Markowski: Moglibyśmy teraz zarabiać na węglu, ale wydobywamy go za mało nawet na własne potrzeby

Konflikt na Bliskim Wschodzie siłą rzeczy zwiększa popyt i cenę węgla, nie tylko energetycznego, także koksowego. Ten wzrost cen przenosi się też na nasze polskie podwórko i jest dla naszych spółek korzystny. Co w sytuacji JSW jest szczególnie ważne. Ale my niestety nie mamy już czego eksportować, wręcz przeciwnie - sami importujemy węgiel - mówi Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki, w rozmowie z Aldoną Minorczyk-Cichy.