Należące do grupy kapitałowej JSW Jastrzębskie Zakłady Remontowe, planujące w tym roku rozpoczęcie produkcji części do maszyn i urządzeń górniczych, poszukują 170 nowych pracowników - podała JSW.
Spółka zamierza zatrudnić m.in. spawaczy, ślusarzy i operatorów obróbki skrawaniem. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej www.kariera.jzr.pl
Zatrudniające obecnie blisko 500 osób Jastrzębskie Zakłady Remontowe to firma usługowo-produkcyjna, która od ponad 20 lat specjalizuje się w remontach i modernizacji maszyn oraz urządzeń górniczych. Produkuje też konstrukcje stalowe i oferuje rozmaite usługi m.in. w zakresie obróbki mechanicznej, spawalnictwa oraz cięcia i gięcia.
Firma, dotąd wyspecjalizowana głównie w naprawie i modernizacji urządzeń górniczych, zamierza stać się również ich producentem. Jesienią ub. roku JZR zaprezentowały pierwszy w całości przez siebie zaprojektowany i wykonany przenośnik ścianowy, służący do podziemnego transportu urobku. Urządzenie powstało na potrzeby jastrzębskiej kopalni Borynia - części kopalni zespolonej Borynia-Zofiówka.
Rekrutacja nowych pracowników wiąże się przede wszystkim z inwestycją w gminie Suszec, gdzie w tym roku JZR zamierzają rozpocząć produkcję nowych części do maszyn i urządzeń. W marcu ub. roku ogłoszono, że kosztem niespełna 48,5 mln zł do 2020 r. na terenie likwidowanej kopalni Krupiński w Suszcu powstanie zespół hal produkcyjno-remontowych na potrzeby JZR. Wykonawcą inwestycji jest Budimex.
Dzięki inwestycji w gminie Suszec powstanie ok. 170 nowych miejsc pracy. Przedsięwzięcie JZR to pierwszy etap planowanej budowy nowoczesnego centrum przemysłowego na terenie byłej kopalni Krupiński, którą kilka lat temu JSW przekazała do Spółki Restrukturyzacji Kopalń w celu likwidacji.
W Suszcu powstają nowe hale, a także rozbudowane będą obiekty produkcyjne i socjalno-biurowe o łącznej powierzchni ponad 15 tys. m kw. Przy halach powstaną drogi, parkingi i place składowe. Do zasilania budynków zostaną wykorzystane panele fotowoltaiczne i pompy ciepła.
W zmodernizowanych oraz nowych halach Jastrzębskie Zakłady Remontowe rozwiną produkcję maszyn i urządzeń na potrzeby sektora wydobywczego w Polsce i za granicą - będą mogły tam wytwarzać i remontować m.in. szyny kolejek podwieszanych, krążniki, rurociągi magistralne, trasy przenośników zgrzebłowych czy sekcje obudów zmechanizowanych.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Ziomie nic nie dodawaj bo ta 14 i barbórka to Świadczenia patykiem po wodzie pisane . Złodzieje zwiazkowcy mogą je zabrać w każdej chwili ! Banda skorumpowanych szmaciorzy !
Ad Przem Dodaj do tego 14, barbórkę, kartki, wegiel i uzbiera się fajna sumka
Dlaczego dopiero teraz? Można było to zrealizować lata temu. Można było kupić Kopex dosłownie za grosze, jsw byłaby wtedy niezalezna. Ktoś myśli za wolno.
He he nie mniej zaproponują to będą mieć więcej podań, a tak poważnie stawki takie jak w Biedronce za fachowców spawaczy czy frezerów itp. kazdy kto posiada odpowiednie kwalifikacje w innych firmach zarobi raz tyle. JZR mentalnie zostały w 2000 i myślą że ludzie będą za głodowe pensje pracować.