Kopalnia Bogdanka pobiła w lipcu br. kolejne rekordy w polu Stefanów. Nowe rekordy dotyczą postępu miesięcznego ściany eksploatowanej techniką strugową oraz wydobycia dobowego z jednej ściany.
Jak poinformowali przedstawiciele Lubelskiego Węgla Bogdanka, operujący w polu Stefanów oddział G-4 wykonał w tym okresie postęp miesięczny ściany techniką strugową w wysokości 432 mb, pobijając tym samym poprzedni miesięczny rekord ustanowiony w oddziale G -1 w styczniu 2012 r., który wynosił 413 m.. Jednocześnie w dniu 31 lipca br., padł również rekord wydobycia dobowego z jednej ściany – wyniosło ono 25 413 t urobku (poprzedni rekord w oddziale G -1 z dnia 16 lutego 2012 roku wyniósł 24 934 t).
Eksploatacja ściany 4/VII/385 rozpoczęła się 28 marca br. Jest to kolejna eksploatowana ściana w polu VII w pokładzie 385 w Stefanowie, jej wybieg wynosi 4 635 m, a długość 305 m. Miąższość pokładu wynosiła 1,35-1,95 m, co klasyfikuje go do wybierania techniką strugową. Średnie nachylenie pokładu zarówno poprzecznego, jak i podłużnego ściany wynosi 2 stopnie.
- Jesteśmy najnowocześniejszą i najbardziej efektywną kopalnią węgla kamiennego w Polsce, ale stale pracujemy nad poprawą procesów operacyjnych. Ustanowienie nowych rekordów było możliwe przede wszystkim dzięki doświadczeniu, determinacji i zaangażowaniu załogi tworzącej odział G-4. To doświadczony zespół, wyspecjalizowany w eksploatacji niskich pokładów przy pomocy kompleksu strugowego, który ma na swoim koncie eksploatacje kilku ścian w polu VII i VIII w Stefanowie – skomentował Artur Wasil, prezes zarządu LW Bogdanka S.A.
Przedstawiciele LW Bogdanka przypominają również, że w styczniu br. kopalnia pobiła miesięczny rekord wydobycia. Górnicy z Bogdanki wydobyli w tym okresie 903,5 tys. t węgla handlowego, tym samym poprawiając poprzedni rekord wydobycia, osiągnięty w grudniu 2014 r.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Dziś rekord, jutro oczekiwanie, pojutrze norma. Głowa w pomniku Pstrowskiego od zawsze była osadzona na gruncie, by szybko podmieniać