Złoty ustabilizuje się wobec euro na poziomie 4,28 - uważają ekonomiści. Rentowności polskich SPW również niewiele się zmienią - 10-letnie SPW będą dążyć do poziomu 2,20 proc.
- Dane o inflacji były dla nas zaskoczeniem, chyba dla całego rynku. Na walucie tego nie było widać - powiedział PAP Biznes analityk Millennium Banku, Mateusz Sutowicz.
Jego zdaniem, para EUR/PLN będzie oscylować wokół 4,28 w najbliższym czasie.
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2019 r. wzrosły o 2,9 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem nie zmieniły się - podał w środę Główny Urząd Statystyczny w szacunku flash.
W środę, 31 lipca, wieczorem czasu polskiego rynek pozna informacje na temat posiedzenia amerykańskiego FOMC - inwestorzy powszechnie oczekują cięcia stóp procentowych o 25 pb.
- Zakładamy, że średniomiesięcznie EUR/USD będzie wynosił 1,1175 - wskazał Mateusz Sutowicz.
Rynek długu
Środową sesję na rynku polskich SPW zdominowały spadki rentowności. Obligacje na krótkim i długim końcu zniżkowały o ok. 2 pb, choć na krótkim końcu doszło do wzrostu cen o 0,2 pb.
- Spodziewamy się stabilizacji wycen na rynku długu - w sierpniu, średniomiesięcznie rentowność dwulatek może wynosić 1,52 proc., a dziesięciolatek 2,20 proc. - powiedział PAP Biznes ekonomista Millennium Bank.
Na rynkach bazowych rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji wynosi 2,044 proc., a niemieckich -0,424 proc.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.