EUR/PLN może oscylować w przedziale 4,2950-4,3150 do końca tego tygodnia - uważają ekonomiści. Oczekują wzrostów dochodowości krajowego długu skarbowego - do 2,92 proc. na długim końcu krzywej.
- Spodziewam się, że do końca tego tygodnia para EUR/PLN będzie oscylować wokół poziomu 4,2950-4,3150, a w dłuższej perspektywie, na koniec czerwca wyniesie 4,29 - powiedział PAP Biznes analityk Millennium Banku Mateusz Sutowicz.
Analityk Banku Millenium wskazał, że jego zdaniem uwaga inwestorów w najbliższym czasie będzie koncentrować się m.in. na środowych, wieczornych "minutkach" Fed oraz czwartkowych odczytach PMI, zwłaszcza z gospodarki niemieckiej.
- Oczekuję, że EUR/USD do końca tego tygodnia utrzyma się na poziomie 1,11-1,12, a w perspektywie na koniec czerwca wyniesie 1,1250 - powiedział Sutowicz.
Jednocześnie dodał, że w najbliższych tygodniach inwestorzy będą zwracać uwagę na czerwcowe posiedzenie FOMC oraz spotkanie grupy G20 w Osace.
W czwartek inwestorzy poznają m.in. dane GUS o krajowej sprzedaży detalicznej. Ekonomiści ankietowani przez PAP Biznes szacują, że wskaźnik wyniósł w kwietniu 9,9 proc. rdr po 3,1 proc. w marcu.
Rynek długu
- Uważam, że rentowności polskich SPW nieco wzrosną do końca tygodnia. W przypadku obligacji 10-letnich spodziewam się, że zakończymy tydzień na poziomie 2,92 proc. - powiedział PAP Biznes analityk Millennium Banku Mateusz Sutowicz.
Na czwartek Ministerstwo Finansów zaplanowało przetarg zamiany obligacji.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.