Sprzedawcy energii elektrycznej wnioskują o średnio ponad 30 proc. podwyżki taryf dla gospodarstw domowych w 2019 r. - poinformowała w środę, 28 listopada, rzecznik Urzędu Regulacji Energetyki Agnieszka Głośniewska. Urząd prowadzi obecnie postępowania taryfowe.
Rzeczniczk URE przypomniała, że tak jak w poprzednich latach Urząd wezwał czterech tzw. sprzedawców z urzędu - PGE, Tauron, Enea, Energa - do przedłożenia wniosków taryfowych na 2019 r. Wnioski taryfowe na sprzedaż energii wpłynęły do URE 15 listopada.
- Przedsiębiorstwa wnioskują o duże podwyżki, bo średnio rzędu ponad 30 proc. Prowadzimy teraz postępowania taryfowe - poinformowała rzecznik Urzędu. Agnieszka Głośniewska zaznaczyła, że o poziomie, na jakim będą kształtowały się opłaty za energię elektryczną w 2019 r. w gospodarstwach domowych, będzie wiadomo dopiero po zakończeniu procesu taryfowego.
Obowiązujące taryfy na sprzedaż energii dla odbiorców w gospodarstwach domowych obowiązują do 31 grudnia 2018 r. Aby nowe taryfy mogły wejść w życie z początkiem roku, prezes URE musiałby zakończyć postępowania do połowy grudnia.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Prezesi i menadżerzy muszą zarabiać, mało im pieniędzy bo muszą utrzymać standard życia albo go podnieść. DARMOZJADY, siedzą, pierdzą w stołki i kombinują jak tu więcej wycedzić kasy. DARMOZJADY!